Kartal'a milli vitamin

Kartal'a milli vitamin
Perşembe 10.09.2015

Oyuncuların sakatlık yaşamadan dönmesine ek olarak performanslarının artmasıyla teknik heyetin yüzü güldü

Lige verilen milli maç araları en çok Beşiktaş'a yaradı. Ara döneme 4-0'lık Gaziantepspor galibiyetiyle giren Kara Kartal'da oyuncuların takımlardaki performansı ve katlaması teknik heyetin yüzünü güldürdü. En büyük artılardan biri, her sezon mutlaka sakatlıklarla mücadele eden siyah- beyazlılarda oyuncuların herhangi bir şanssızlık yaşamadan dönmesi oldu. Milli maçlarda Beşiktaş camiasının keyfini iyice yerine getiren gelişmeler şöyle:

1- Oğuzhan Özyakup, Milli Takım'da performansını katlayarak devam etti. Orta sahadaki kaygılar giderildi.
2- Takımla uyum eksikliği olan Mario Gomez, bu milli arada büyük bir aşama kaydetti. Hem takıma uyum sağladı hem de performansını geliştirdi.
3- Bu aradan yararlanarak Rhodolfo, Tosic ve Beck bu sürede İstanbul'a yerleşme sorunlarını ortadan kaldırarak kafa olarak daha rahat hale geldiler.
4- Şenol Güneş, yeni sistemini oturtmak için takım üzerinde çalışma yapma fırsatı buldu ve birçok eksiğini tamamladı.
5- Querasma kondisyon eksiğini gidererek performansını arttırdı. Portekiz Milli Takımı'nda moral seviyesini en üst noktaya taşıdı.
6- Defansta alternatif sıkıntısı yaşayan Beşiktaş, Milosevic'in yükselişi ve milli takıma çağrılması takıma olumlu yansıdı.
7- Milli takımdan bütün oyuncular moralli ve hazır döndü.
8- Teknik direktör Şenol Güneş milli arada her gün medyaya antrenmanları açarak, iyi bir iletişim ortamı sağladı.

Ozi gol attı Q17 asist yaptı
A Milli Takım'ın Letonya maçında oynatılmaması eleştirilen ve ardından ilk 11'de başladığı Hollanda karşılaşmasında attığı golle form grafiğini daha da yükselten Oğuzhan, Portekiz'in Arnavutluk maçında asist yapan Quaresma ve İsveç Milli Takımı'na giden Milosevic'in performansları sevindirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN