Bu Güneş ısıtacak

Bu Güneş ısıtacak
Pazartesi 14.09.2015

Kartal, 200 gün sonra Olimpiyat Stadı'nda galibiyetle tanıştı. Güneş'li siyah-beyazlılar, 4 maçta 12 golle 21 yılın en gollü başlangıcını yaptı

Sezona 5-2'lik Mersin galibiyetiyle başlayan Beşiktaş, İstanbul Olimpiyat Stadı'nda Başakşehir'i yenerek 4'te 3 yaptı. Kartal, 200 gün sonra (UEFA Avrupa Ligi'nde Liverpool'u yenmişti) Olimpiyat Stadı'nda galibiyet hasretine son verdi. Şenol Güneş ile farklı oynamaya başlayan siyahbeyazlılar son iki haftada kazanmayı başarırken kalesini de gole kapattı, savunması da alkışlandı.

Şampiyon sezonu anımsattı
4-0'lık Gaziantep galibiyetinden sonra Başakşehir maçında da gol yemeyen Beşiktaş defansı ve kaleci Tolga bir kez daha güvenoyu aldı. Sporseveri mutlu eden hücum futbolu oynatan Şenol Güneş, Beşiktaş'ta şimdiden gönülleri fethetti. 4 maçta 12 gol atan siyah-beyazlılar son 21 sezonun en gollü başlangıcını yaptı. Maç başına 3 gol ortalaması yakalayan Kartal, 1994-95 sezonunda ilk 4 haftada 15 gol atmıştı. Daum yönetiminde o sezon 79 puanla şampiyon olmuştu. Daha sonraki sezonlarda ise bu 4 maçlık bölümde en fazla 11 gole ulaşmıştı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN