Beşiktaş'tan şok baskın

Beşiktaş'tan şok baskın
Çarşamba 16.09.2015

Şenol Güneş, Skenderbeu taktiğini belirledi: "Sanki evimizde gibi oynamalıyız. Baskıyla başlayıp erken golle onları sindirebiliriz"

Siyah-beyazlı ekibin teknik patronu Şenol Güneş, Avrupa Ligi'nde Skenderbeu karşısında da kendisini başarıya götüren meşhur ofansif taktiğini değiştirmeyi düşünmüyor. Tecrübeli hoca 'yenilmemenin önemli olduğu' bir Avrupa kupası maçına hem de deplasmanda çıkacak olmasına rağmen yine "Hücum" dedi. Güneş öğrencileriyle yaptığı toplantıda "Rakibimiz, oyun berabere gittikçe direnç kazanabilir. Buna engel olmalıyız. Bu sebeple maç deplasmanda değil de İstanbul'daymış gibi oynayın. Baskılı başlayacağız. Özellikle bulacağımız erken gol bizleri çok rahatlatır onların direncini kırar" ifadelerini kullandı. Güneş top rakipteyken ileride pres yapıp meşin yuvarlağı geri kazanmalarını istedi.

Sonra lazım olur!
Şenol Güneş, Başakşehir karşılaşması 2-0 olduktan sonra kaçan sayısız fırsatı da hatırlattı. Deneyimli çalıştırıcı "Bulduğunuz pozisyonları bu kadar kolay harcamayın. Sonra bunları aramayalım. Arkadaşınız boşsa verin yoksa çekinmeden vurun" talimatı verdi. Kartal'ı başarıya koşturan hoca, son vuruşlardaki eksikliği gidermek için dünkü çalışmada da oyuncularına bol bol şut attırdı. Güzel gollerin ardından da alkışlayarak motive etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN