Şenol Güneş hazırlanmamış

Şenol Güneş hazırlanmamış
Salı 22.09.2015

Hem Beşiktaş hem Şenol hoca bu maça hazırlanmamış. İki devre arasında çok fark vardı

Şenol Güneş bu maça hiç hazırlanmamış, takımı da hazırlanmamış. İleri dörtlünün performansını artırmak için topun daha fazla kalması için Veli ve Oğuzhan yoksa Necip'in oynaması lazım..
Şenol Güneş, Sosa'yı geriye çekerek etkinliğini azalttı. Gomez'in de etkinliği azaldı. Çok hücum oyuncusuyla çok gol pozisyonuna gireceğiniz anlamına gelmiyor.

Necip takımı etkiliyor

Gol pozisyonuna girebilmeniz için önce topun sizde olması bekleniyor. İlk yarıda oynayan takımın savunma yapma şansı yok.. Necip üst düzey oyuncu olmayabilir ama oynamaması takımın taktiksel performansını etkiliyor.
Beşiktaş ilk yarıda çok tutuktu, bu Gençlerbirliği'nin işine geldi. Pas yüzdesi düşüktü ama hızlı şekilde geldiği için Beşiktaş'ı yordu... Tabii Beşiktaş'ın Arnavutluk'ta o sıcakta oynadığı maç da siyah-beyazlıları bayağı yordu.
İkinci yarıda Necip ve Cenk'in oyuna girmesiyle siyah-beyazlılar 4-4-2'ye döndü..
İkinci devre orta sahayı doldurunca daha rahat pozisyon üretmeye başladı... Cenk Tosun bayağı etkili oldu, iki tane gol pozisyonuna girdi, bir asist yaptı.
Atiba ve Sosa da ikinci yarıda daha etkili oldu...
Çünkü Necip oyuna girince orta saha ikilendi. Topun ve oyunun kontrolünü Beşiktaş eline aldı. Futbol güzel oyundur ama çok hücum oyuncusuyla güzel olacağı anlamına gelmez. Önemli olan doğru oyundur. O yüzden Necip doğru oyundur.

Aynı mesajı veremedi
Çok farklı iki oyun oldu. İlk yarı ile ikinci yarı arasında dağlar kadar fark vardı.
Mersin maçının ilk 20 dakikasına bakalım bir de dün ilk 20 dakikaya bakalım.
Mersin maçında Beşiktaş "Ben seni yeneceğim" diyordu. Ancak Gençlerbirliği maçında Beşiktaş ilk 20 dakikada bu mesajı ve görüntüyü rakibine hiç veremedi...

Maçı az uzattı
Hakem Fırat Aydınus genelde takdir haklarını Beşiktaş lehine kullandı.
Ancak son dakikadaki pozisyonda bana göre doğru karar verdi. Bir de bu maç 4 dakika uzamaz. En az 6 dakika uzamalıydı.
Gençlerbirliği'den bir oyuncunun kafası patladı, maçta oyuncular bir hayli tartıştı ve maç durdu. Dört oyuncu değişti... Hakem maçı az uzattı...
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN