"Şerefli ikincilikler devri bitti"

"Şerefli ikincilikler devri bitti"
Pazar 27.09.2015 21:58

Süper Ligde 8 derbi sonra galibiyet sevinci yaşayan Beşiktaş’ta, büyük zafere imzasını atan Şenol Güneş maç sonrası önemli açıklamalar yaptı.

Siyah-beyazlılar'ın uzun süre derbi kazanamamasının önem arz etmediğini belirten tecrübeli teknik adam, "Bizde işin tarihi tarafı çok konuşuluyor. Tabi her takımın, her futbolcunun hikayesi olacak. Ama bizde hikayelere değil gerçeklere yer var. Bugün 3 puana çok ihtiyacımız vardı onu aldık.

Beşiktaş tarihinin başarılı maçları da var, başarısız maçları da var. Bunlarla futbolculara çok baskı yapılıyor. Futbolcularım bundan etkileniyor. Bugün yepyeni bir Fenerbahçe vardı. İyi oyunculardan kurulu lider birtakımdı. Oyuncularımın iyi oynadığını düşünüyorum. Taraftarlarımız da güzel destekledi onlara teşkkür ediyorum. Ayrıca sayın başkanımız Fikret Orman ile Ahmet Nur Çebi ve yöneticilerimizin de bu galibiyette büyük katkıları vardı. Hafta içerisinde iyi motivasyon verdiler bize kendilerine de teşekkür ediyorum"

"ARTIK LİDERİZ…"
"Şimdi lider olduk. Artık lider gibi yaşamalıyız. Her maça kazanmak için çıkacağız. Bu sürece kadar 5 puan kaybetmiştik. Bu maçı kaybetseydik çok başka şeyler düşünülürdü. Şerefli ikincilikler falan. Artık şerefli ikincilikler bitti. Biz şerefli birinci olmak istiyoruz.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN