Güneş'in çocukları

Güneş'in çocukları
Salı 29.09.2015

Şenol Güneş'le son 15 yılın en golcü başlangıcını yapan siyah-beyazlı takımda oyuncuların yükselen performansı da cabası.

Derbide Fenerbahçe'yi 3-2 yenerek haftayı lider kapatan Beşiktaş, ilk 6 haftalar itibarıyla son 15 yıldaki en golcü sezon başlangıcını gerçekleştirdi. Teknik direktör Şenol Güneş yönetimindeki siyah-beyazlı takım, özellikle hücumda gösterdiği performansla dikkati çekti. Bu sezon 6'sı Süper Lig, 1'i UEFA Avrupa Ligi olmak üzere toplam 7 resmi maça çıkan "Kara Kartallar", karşılaşmaların hepsinde gol atma başarısı gösterdi.

Hep daha iyisini istiyor

Beşiktaş, ligdeki gol sayısını da 16'ya yükseltip en golcü takım unvanını korudu. Kartal'ın bu değişiminin temelinde ise hiç şüphesiz Şenol Güneş faktörü var. Şenol Güneş'in teknik direktörlüğe gelmesi ile genç oyuncuların performanslarında beklenen patlama ilk haftalarda Oğuzhan Özyakup ve Cenk Tosun ile görülmeye başlanmıştı. Takım oyununa yaptıkları katkı ve ilk haftalarda sergiledikleri olumlu futbol Güneş'in sihirli değneğinin oyunculara değmeye başladığını gösteriyordu. Her zaman daha iyisini hedef edinen usta hoca, oyuncularından her maç futbollarının üstüne koymalarını istiyor.

"Beşiktaş'a güneş doğdu"

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi de derbi zaferinin arkasında Şenol Güneş'in olduğunu söyledi. F.Bahçe galibiyetini yorumlayan Çebi "Beşiktaş'a Güneş doğdu. Şenol Güneş'in Beşiktaş'a dokunuşunu izliyoruz. Şenol hocanın liderliğinde daha çok zaferler
kazanacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN