Web Sürümüne Geç

  Jesus: 1-0 olunca kazanacağımızı düşündüm

  Jesus: 1-0 olunca kazanacağımızı düşündüm
  01 Ekim 2015, Perşembe

  Sporting Lisbon Teknik Direktörü Jorge Jesus, “1-0'da maçı kazanacağımızı düşündüm. Hatta maç 2-0, 3-0'da olabilirdi. Bugün herhangi bir takıma karşı değil, güçlü ve tecrübeli bir takıma karşı oynadık dedi.

  UEFA Avrupa Ligi H Grubu ikinci maçında Beşiktaş'ın Sporting Lisbon ile oynadığı mücadele 1-1 eşitlikle sona erdi. Karşılaşmanın ardından Portekiz ekibinin teknik direktörü Jorge Jesus karşılaşmayı değerlendirdi.

  "BEŞİKTAŞ OFANSİF OLARAK ÜSTÜNLÜK SAĞLADI
  Portekizli çalıştırıcı, sonucun istedikleri gibi olmadığını ifade ederek, "İlk yarı iyi oynadık. Kaliteli bir oyun ortaya koyduk. Teknik olarak ortada fark vardı ve şanslar yakaladık 1-0 bitirdik ilk yarıyı. İkinci yarıda Beşiktaş'ın değişiklik yapacağını biliyorduk ve ilk 15 dakika sonrası rakibimiz değişikliğe gitti. Ardından Beşiktaş ofansif olarak üstünlük sağladı. İkinci yarıda da gol pozisyonlarımız vardı. İyi şanslar yakaladık takım olarak. Gol yapabileceğimiz net pozisyonlarımız oldu. Bizim için iyi bir karşılaşma oldu ve bazı oyuncular lig için maç temposu yakaladı diye konuştu.

  "2-0, 3-0'DA OLABİLİRDİ
  Karşılaşmada yaptığı değişikliklerin hatırlatılması üzerine Jorge Jesus, "1-0'da maçı kazanacağımızı düşündüm. Hatta maç 2-0, 3-0'da olabilirdi. Bugün herhangi bir takıma karşı değil güçlü ve tecrübeli bir takıma karşı oynadık cevabını verdi.

  "Bugünkü takımı kazanmak üzere yaptım diyerek karşılaşma değerlendirmesine devam eden Sporting Lisbon Teknik Direktörü Jorge Jesus, "Tabi lig maçımızı da düşündük. Bazı oyuncularımızın pozisyonlarını oyun içerisinde taktiksel olarak değiştirdik. Avrupa Ligi bizim için çok önemli. Oynamayan oyuncularımıza burada tempo kazandırmalıyız ve ligde ihtiyaç duyduğumuzda onları kullanmak istiyorum dedi.

  Şenol Güneş'in yaptığı değişikliklerle oyunu eline aldığını ifade eden Portekizli çalıştırıcı, "Özellikle Beşiktaşlı Sosa çok büyük bir oyuncu. Mükemmel bir futbol oynadı. Aslında biz ilk yarıda o kadar pozisyonu kaçırmasaydık şu anda burada bunları konuşuyor olmazdık" açıklamasını yaptı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN