Web Sürümüne Geç

Tolga şov sürüyor

Tolga şov sürüyor
Pazartesi 05.10.2015

Lizbon maçında harika kurtarışlara imza atan Tolga Zengin, Eskişehir'de de gösteriye devam etti. Durum 1-0'ken 42'de Khalifa'nın karşı karşıya şutunu enfes çelip, skoru korudu

Beşiktaş'ın Eskişehirspor'dan 3 puanla dönmesinde en büyük pay Mario Gomez'le birlikte Tolga Zengin'e aitti. Tecrübeli kaleci, ilk yarının 42. dakikasında Khalifa'nın karşı karşıya pozisyonda çektiği şutu enfes bir refleksle çelerek takımının içeriye 1-0 önde gitmesini sağladı. Sporting Lizbon maçında da müthiş kurtarışlara imza atan Tolga'nın yeniden eski formunu bulması teknik heyet ve yönetimi de rahatlattı. Siyah-beyazlı file bekçisi, maç boyunca kalesinde güven verirken, Gekas'ın son dakikalarda attığı golde ise yapacak fazla bir şeyi yoktu. Beşiktaş'ta galibiyetin gizli kahramanlarından birisi de Atiba Hutchinson'du. Kanadalı oyuncu doksan dakika sahada basmadık yer bırakmadı. Hem oyun kurdu, hem Eskişehirspor'un ataklarını önledi, hem de fırsat buldukça rakip kalede gol aradı.

ATİBA: VELİ&TOLGAY'I ARIYORUZ
Atiba maçın ardından, "En iyi oyunumuzu oynamadık ama üç puanı almak önemliydi. Birçok fırsattan yararlanamadık. Milli takım arasına lider giriyoruz. Arayı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Veli ve Tolgay'ın eksiklikleri bizim için çok zor. Neyse ki onların boşluğunu Oğuzhan ve Necip dolduruyor. Kendimi iyi hissediyorum. Çok önemli maçlar oynuyoruz. Kendimi formda tutmaya çalışıyorum" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN