Web Sürümüne Geç

İlk yarının lideri Beşiktaş

İlk yarının lideri Beşiktaş
Çarşamba 08.10.2015

Fotomaç, teknik direktörlere ve yazarlara "İlk yarıyı kim lider bitirir" diye sordu; cevapların büyük bölümü "Beşiktaş" oldu

Süper Lig'de 7. hafta geride kalırken büyükler deyim yerindeyse zirveyi parselledi. 16 puanlı lider Beşiktaş'ı 14'er puanlı G.Saray ve F.Bahçe izlerken, "İlk yarıyı kim lider bitirecek" sorusu sıkça soruluyor. Teknik adamlar ve yazarlar bu soruya ezici bir üstünlükle "Beşiktaş" diye yanıt verdi. 14 kişi "Beşiktaş" derken, 2 kişi "Fenerbahçe", 1 kişi de "Galatasaray" tahmininde bulundu.

Ziya Doğan: BEŞİKTAŞ
Takım oyunuyla, oturmuş kadrosuyla, futbolcu kalitesiyle Beşiktaş takımı ligin ilk yarısını değil sezon sonunu da "şampiyon" bitirir. Üç yıldır söylüyorum; teknik adam hata yapmadığı sürece bu Beşiktaş bu kadroyla şampiyonluğun tek adayıdır.

Fuat Yaman: BEŞİKTAŞ
İlk yarıyı Beşiktaş lider bitirir. Hem kadro yapısı ve uyumu hem de Şenol Güneş hocanın kazanmaya dönük futbol mantelitesi nedeniyle Kartal bir adım önde. Bir de oyuncularının artan performansları eklenince Beşiktaş lider olur diyoruz.

Ümit Kayıhan: ÜÇ BÜYÜKLER
Futbol sürprizlerle dolu olduğu için herkesin beğenisini kazanıyor. Maç bitmeden sonucunu, lig bitmeden şampiyonu bilemediğimiz için seviyor ve izliyoruz. İlk yarıyı Beşiktaş, F.Bahçe ve G.Saray'dan biri önde kapatabilir. Sürpriz olmaz!

Bülent Ünder: ÜÇ BÜYÜKLER
İlk yarıda sürpriz bir takımın zirveye oturacağına inanmıyorum. Bütün takımlar güçlendi ama üç büyükler Beşiktaş, F.Bahçe ve G.Saray'dan biri ilk yarı sonunda zirvenin hakimi olacak.

Sinan Vardar: BEŞİKTAŞ
Beşiktaş oynadığı maçlarda diğer rakiplerine göre yükselen bir performans grafiği çiziyor. Bilhassa Gomez'in yükselen formu, Gökhan Töre'nin yükselen oyun kalitesi, kaleci Tolga'nın çıkışı bilhassa Şenol Güneş farkı Beşiktaş'ı bir adım öne çıkaran faktörlerden.

Levent Tüzemen: BEŞİKTAŞ
Beşiktaş ilk yarıyı lider bitirir. Çünkü takım uyumu, takım disiplini rakiplerine göre çok önde. Ayrıca Gomez çok çabuk uyum sağladı. Golcülüğünü göstermeye başladı. Gökhan Töre, Oğuzhan, Sosa ve Olcay da form grafikleri her hafta yükseliyor. Bu da büyük avantaj.

Necmi Perekli: FENERBAHÇE
Şayet Perreira, F.Bahçe'nin zengin yıldız kadrosu ile iç barışı sağlayıp takım olma yolunda başarıya ulaştırırsa ilk devreyi "lider" bitirirler diye düşünüyorum.

Turgay Demir: BEŞİKTAŞ
Beşiktaş'ın hem iç huzuru yerinde hem de morali yüksek buna karşılık F.Bahçe, Perreira'nın yarattığı sorunlarla boğuşuyor. G.Saray toparlanmış görünse de oynayacakları iki zorlu derbi var. Özellikle F.Bahçe-G.Saray derbisi iki takımı da yıpratacaktır. Bu şartlarda kaliteli oluncu kadrosu tecrübeli teknik adamıyla Beşiktaş'ın ilk yarıyı lider bitirmesi büyük ihtimaldir.

Mert Aydın: BEŞİKTAŞ
Ligde puan farklarının açılmasını beklemiyorum. Hatta Bursa'nın devre bitene kadar üst bölgeye yetişeceğine inanıyorum. İlk yarı sonunda Beşiktaş lider olacaktır diye düşünüyorum. Şimdilik rakiplerinden daha az sorunu var. Ama lig sonuna kadar sol stoper sorunu ve stat işi halledilmezse bu liderlik şampiyonluğa dönüşemeyebilir.

İlker Yağcıoğlu: BEŞİKTAŞ
Favori Beşiktaş gibi görünüyor. F.Bahçe'nin bir türlü ritmini bulamaması, Galatasaray'da ise yaşanan sıkıntılar nedeniyle Şenol Güneş'in
takımı ilk yarıyı lider tamamlar.

Gürcan Bilgiç: BEŞİKTAŞ
Önünde sadece tek derbi kalan Beşiktaş devreyi de lider bitirir gibi gözüküyor. F.Bahçe ile G.Saray birbirleriyle oynayacak. Başka zorlu maçları da var. Saha içi arızası en az takım olan Güneş'in ekibi Beşiktaş kendisine büyük avantaj sağladı.

Fatih Doğan: BEŞİKTAŞ
Beşiktaş lider bitirir. Çünkü Şenol Güneş gibi Türk futbolunun en iyi hocalarından biri takımın başında. Buna Kartal'ın her geçen gün yükselen oyuncu performansı da eklenince Beşiktaş öne çıkıyor.

Gökhan Dinç: BEŞİKTAŞ
İlk yarıyı Beşiktaş bitirir. 1- Süper Lig'de saha içindeki görüntüsü ile " takım" izlenimi veriyor. 2- Teknik direktörü ile sıkıntı yaşayan futbolcusu yok. 3- Hazırlık kampını çok iyi değerlendirdi. 4- Ligin en iyi kondisyoneri, Miguel Peiro Montanana ile çalışıyor. 5- Orta saha ve hücum oyuncu kadrosu olarak ligin en geniş kadrosuna sahip takımı.

Oktay Derelioğlu: BEŞİKTAŞ
Beşiktaş ilk yarıyı lider bitirir. Kadro yapısı, uyumu, oyun disiplini ile öne çıkan Beşiktaş ayrıca yıldız oyuncularının da her maç yükselen başarı grafiği ile G.Saray ve F.Bahçe'den bir adım önde gözüküyor. Takım içinde sorun olmaması da Beşiktaş'ın artılarından

Olcay Çakır: BEŞİKTAŞ
İlk yarıyı hakemler lider bitirecek gibi... Sezon başından beri "verdikleri ve de ısrarla ver(e)medikleri" kararlarıyla sıralamaya direkt etki ettiler. Hem makasladılar, hem de makası açtılar. O nedenle iyi olan, iyi oynayan, form tutan, uyum sorunu yaşamayan, hocası tartışılmayan Beşiktaş'ı favori gösterebiliriz.

Serkan Korkmaz: BEŞİKTAŞ
İlk yarıyı bence Beşiktaş lider bitirir. Stat inşaatı ve finansal sorunların karanlığında yaşayan yönetimin gündemine, Şenol hoca -adeta- Güneş gibi doğdu. Bazı oyuncuları rotasyonda hiç göremesek de genel olarak bireysel gözle görülür ölçüde performanslar arttı. Beşiktaş'taki kıpırdanma Milli Takım'a dahi olumlu yansırken, Mario Gomez gibi önemli bir isim bile geçen sezonki performansını aştı. Gökhan Töre biraz daha displine girip, Veli ve Tolgay iyileşir, Quaresma ve Kerim Frei rotasyonda etkin hale gelirse değil "ilk yarı liderliği" rahat bir şampiyonluk gelir.

Dr. Gürkan Kubilay: BEŞİKTAŞ
Takım içi uyum, varolan ve sürdürülebilir fizik güç, doğru antrenman teknikleri, kadronun oturma oranı, birbirine benzer maçları oynatabilme becerisi, teknik adamın takıma karizma ve taktik hakimiyeti, yenilerin taktıma uyumu, kalan maçların zorluk derecesi açılarından bakılıp, bir puanlama yapıldığında ilk yarıyı lider bitirme ihtimalleri bence şöyle; Beşiktaş: yüzde 37, F.Bahçe: yüzde 32, G.Saray: yüzde 31

Emre Bol: FENERBAHÇE
Bu sezon şampiyonluk yarışı F.Bahçe ile Beşiktaş arasında geçeceğe benziyor. İki takım da önemli transferler yaptı. Takım savunması anlamında sıkıntıları olmasına ve hâlâ istenilen seviyeye gelememesine rağmen F.Bahçe'nin ilk yarıyı lider kapatacağını düşünüyorum. Tabi Vitor Pereira taş koymazsa!

Serkan Yetişmişoğlu: GALATASARAY

Ligde ilk devreyi bence Galatasaray çok az puan farkıyla lider bitirir. Ön liberoda Melo'nun yerini henüz dolduramamış olsa da, rakiplerine oranla oturmuş bir kadrosu var ve uzun süreli sakatlıklar yaşamazsa, bunun avantajını kullanabilir Galatasaray. Beşiktaş ve Fenerbahçe de zirveye ortak olur. Bursaspor ve Trabzonspor da devreyi ilk 5 içinde bitirecek kadro kapasitesine ve kalitesine sahipler.

YILMAZ ŞENOL - ÖZEL HABER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN