Web Sürümüne Geç

Beşiktaş’ı bırakmam

Beşiktaş’ı bırakmam
Perşembe 09.10.2015

Kartal'ın Alman yıldızı Gomez, İtalya'ya dönmeyi istemiyor: Burada huzurluyum ve Beşiktaş'ta kalmak isterim. Sezon sonunda tekrar görüşüldüğünde tüm taraflar için en iyi sonuç çıkacaktır, bence sorun yaşanmaz

Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Mario Gomez, kiralık olarak görev yaptığı Beşiktaş'ta kalmak istediğini resmen açıkladı. Fiorentina'da kiralanan Gomez, İtalyan ekibinin Türkiye'deki performansından sonra kendisini takımda tutmak isteyebileceğinin belirtilmesi üzerine, "Bu, benim için iyi bir durum. Tamamen buradaki işime odaklandım. Burada olduğum için huzurluyum ve Beşiktaş'ta kalmak istiyorum. 3 ay önce taraflar anlaştı. Sezon sonunda da taraflar için en iyisi olacaktır. Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Transfer ve EURO2016'ya odaklanmış değilim, performansına odaklanmış durumdayım" ifadesini kullandı. Süper Lig'de lider olduklarını hatırlatan Alman golcü, şampiyonluk yarışında rakip belirlemek için erken olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

G.SARAY TOP OYNAMIYOR!
"Galatasaray kötü oynamasına rağmen puan cetvelinde 2 puan gerimizde. F.Bahçe de aynı şekilde, yüksek kapasiteye sahipler. Bizim 'Küçük takımlara' karşı dikkatli olmamız lazım. Bu maçlarda favorisiniz ama konsantrasyonunuzu kaybedersiniz kolay olmuyor. Son maçta gördük. Konsantrasyonumuzu korursak bir numara oluruz."

GÜNEŞ'E GÜVENDİM HAKLI ÇIKTI!
Fiorentina'da çok zor iki yıl geçirdiğini, tekrar milli takımda olmak için ritmini bulması gerektiğini belirten Gomez, teknik direktör Şenol Güneş'in kendisine Bayern'de Avrupa şampiyonluğu yaşadığı teknik direktör Jupp Heynckes gibi yaklaştığını belirterek şöyle konuştu: "Burada kendimi mutlu ve hazır hissediyorum. Şenol Güneş bana 'fiziksel olarak yukarı çıktıkça goller atmaya başlayacaksın' dedi. Ona güvendim ve güvenmeye devam ediyorum. Haklı çıktığını gördüm. Bunun tadını çıkarıyorum."

KRALLIK ÖNEMLİ DEĞİL ŞAMPİYON OLALIM
Gomez, sezon sonu kendisinin gol kralı olmasından daha çok takımın başarısının önemli olduğunu vurguladı. Çocukluğundan itibaren her zaman gol atmanın hayalini kurduğunu anlatan Alman futbolcu, "30 yaşındayım ve benim için gol krallığı değil takımın başarısı önemli. Uzun süredir şampiyonluk beklentisi var. Bunu gerçekleştirebileceğimizi gösterdik. Gol kralı olup ikinci olmaktansa, takıma katkı yapıp şampiyon olmayı tercih
ederim" diye konuştu.

SAYI 40 BİN, GÜRÜLTÜ 150 BİN
Alman yıldız Gomez, Beşiktaş taraftarlarından övgü dolu sözlerle bahsetti. Beşiktaş'a gelmeden önce taraftarın çok özel olduğunu öğrendiğini anlatan golcü futbolcu, "80 bin kişilik statta 40 bin kişi oluyor. Boş gibi gözükmesine rağmen 40 bin kişi, 150 bin kişi gibi gürültü yapıyor. Hepimiz gurur duyuyoruz bundan. F.Bahçe maçında skor 2-2'ye gelince, zorluk yaşarken destek verip kazanmamızı sağladılar. Takıma büyük yardımları var" diye konuştu.

DAHA KÖTÜ HAKEMLER GÖRDÜM

Mario Gomez, Türkiye'de hakemlerin elinden geleni yaptığını belirterek, kariyerinde daha kötü hakemlerle karşılaştığını kaydetti. Türk hakemlerinin kötü olduğunu düşünmediğini anlatan Gomez, "Bir hakemin, 'Sahaya çıkıp şu takım lehine karar vereyim' diye maça çıktığını düşünmüyorum. Buradakilerden çok daha kötü hakemler gördüm"
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN