Web Sürümüne Geç

Yıldızlar para basıyor

Yıldızlar para basıyor
Cuma 10.10.2015

Beşiktaş son 3 sezonda transfer ettiği oyunculara kazandırdığı değerlerle, adeta para basar bir hale getirdi . Töre, Olcay ve Oğuzhan değerlerini katladı

Beşiktaş son üç sezonda transfer ettiği oyunculara kazandırdığı değerlerle, adeta para basar bir hale getirdi. Siyah-beyazlıların 18 Ağustos 2013'te kadrosuna kattığı Gökhan Töre'nin o zamanki değeri 3.8 milyon euro'ydu, simdi ise 15-20 milyon euro arasında değişiyor. Milli yıldız, iki yıldan biraz fazla bir zamanda degerini neredeyse 5' katladı. Aynı şekilde 19 Ağustos 2012'de 1 milyon 250 bin euro değeri varken transfer edilen Olcay ise, su anda 8.5 milyon euro değere yükselmiş durumda. Onun kazancı da yaklaşık 7.5 milyon euro oldu. Olcay Sahan'la aynı gün Beşiktaş'a gelen bir diğer genç Oğuzhan Özyakup ise 500 bin euro olan değerini bugün 6.5 milyon euro'ya çıkardı. Genç yıldız Özi'ni ise değerini 13 kat artırmayı başardı.

UEFA'DAN ÇEBi KURTARDI
Beşiktaş yönetimi UEFA'da herhangi bir sıkıntı yaşanmasının önüne geçmeyi basardı. Beşiktaş yönetimi Temmuz-Ağustos ve Eylül ayı transfer taksitleri ile ilgili banka dekontlarını UEFA'yı zamanında gönderdi. Bunun için gereken 10 milyon euro, Ahmet Nur Çebi'nin kefilliği sayesinde alınan krediyle çözüldü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN