Web Sürümüne Geç

  Yıldızlar para basıyor

  Yıldızlar para basıyor
  09 Ekim 2015, Cuma

  Beşiktaş son 3 sezonda transfer ettiği oyunculara kazandırdığı değerlerle, adeta para basar bir hale getirdi . Töre, Olcay ve Oğuzhan değerlerini katladı

  Beşiktaş son üç sezonda transfer ettiği oyunculara kazandırdığı değerlerle, adeta para basar bir hale getirdi. Siyah-beyazlıların 18 Ağustos 2013'te kadrosuna kattığı Gökhan Töre'nin o zamanki değeri 3.8 milyon euro'ydu, simdi ise 15-20 milyon euro arasında değişiyor. Milli yıldız, iki yıldan biraz fazla bir zamanda degerini neredeyse 5' katladı. Aynı şekilde 19 Ağustos 2012'de 1 milyon 250 bin euro değeri varken transfer edilen Olcay ise, su anda 8.5 milyon euro değere yükselmiş durumda. Onun kazancı da yaklaşık 7.5 milyon euro oldu. Olcay Sahan'la aynı gün Beşiktaş'a gelen bir diğer genç Oğuzhan Özyakup ise 500 bin euro olan değerini bugün 6.5 milyon euro'ya çıkardı. Genç yıldız Özi'ni ise değerini 13 kat artırmayı başardı.

  UEFA'DAN ÇEBi KURTARDI
  Beşiktaş yönetimi UEFA'da herhangi bir sıkıntı yaşanmasının önüne geçmeyi basardı. Beşiktaş yönetimi Temmuz-Ağustos ve Eylül ayı transfer taksitleri ile ilgili banka dekontlarını UEFA'yı zamanında gönderdi. Bunun için gereken 10 milyon euro, Ahmet Nur Çebi'nin kefilliği sayesinde alınan krediyle çözüldü.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN