Web Sürümüne Geç

Kartal artık sapasağlam

Kartal artık sapasağlam
Çarşamba 14.10.2015

Her sezon rakiplerden çok sakatlıklara yenilen Beşiktaş'ta, bu yıl göreve başlayan Sarper Çetinkaya sayesinde işler yolunda

Neredeyse her sezon sakatlıklardan canı yanan Beşiktaş'ta tam bir Sarper Çetinkaya devrimi yaşanıyor. Eski sportif direktör Önder Özen tarafından getirilen F.Bahçe'de beraber çalıştığı Ertuğrul Karanlık döneminde oldukça fazla sıkıntı çeken siyah-beyazlılarda, bu sezon ise sakatlıkların adı bile anılmıyor. Bursaspor'a giden Sivok'un dahi arkasından çok sert sözler ettiği Karanlık'ın ayrılışıyla Beşiktaşlı futbolcular tam anlamıyla rahatlatmış durumda. Çetinkaya'nın kendi geliştirdiği ve milli takımlarda yıllarca uyguladığı bacak kaslarını günlük olarak takip eden sistem, özellikle harcanan enerjiyi hesaplıyor. Futbolcu için en önemli özelliğin kas gücü olduğuna inanan Çetinkaya, her futbolcunun sağlık verilerini dünyanın dev kulüplerinin de elinde bulunan bilgisayar programına giriyor. Sürekli alınan kan ve idrar testleri ile futbolcuların sakatlanma riski ortaya çıkarsa bu durum önceden tahmin edilebiliyor.

TOLGAY ARSLAN GÜN SAYIYOR
Öte yandan Beşiktaş'ın takıma dönmesini dört gözle beklediği Tolgay Arslan'dan iyi haberler geliyor. Başarıl futbolcu, Instagram hesabından bir açıklama yaparak "En kısa sürede takım arkadaşlarıma katılmak için sabırsızlanıyorum. Eskisinden daha iyi ve daha güçlü döneceğim" diye yazdı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN