Web Sürümüne Geç

Adamına göre hukuk olmaz

Adamına göre hukuk olmaz
Cuma 16.10.2015

Bir yerde cinayet varsa, katil de vardır, ölü de. Ölünün yerden kaldırılması gerekir. Kanunen aklanma olabilir ama vicdanen bunun yanıtı yok!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, sanıkların beraat ettiği futbolda şike iddialarına yönelik davayla ilgili, "Hukuk adamlara göre yer değiştiriyorsa, burada hukuk yoktur" dedi. Nevzat Demir Tesisleri'nde yemekli bir toplantı gerçekleştiren Şenol Güneş, şike ve teşvik iddialarına yönelik davada beraat kararlarının verilmesinin ardından, o dönemin Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş ile Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe arasında TFF Süper Kupa karşılaşmasının oynatılmasının gündeme getirilmesiyle ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu:

Hangi karar doğru, belirsiz!
"O döneme hiç girmek istemiyorum. Hukuk adamlara göre yer değiştiriyorsa, burada hukuk yoktur. Şu an olan bu. O zaman da bir karar verildi ve doğru deniliyordu. Şimdiki karara da doğru deniliyor!.. Hangi kararın doğru olduğu belli değil. Hukukta belirsizlik olmaz. Bir yerde cinayet varsa, o zaman katil de vardır ölü de. Ölünün yerden kaldırılması gerekir. Kanunen aklanma olabilir ama vicdanen bunun yanıtı yok. Eğer ortada bir suç varsa, bu yargılama sportif mahkemede yapılmalı. Hukuki yargılama olmamalıydı."

Aziz Bey söylediğinde haklı ama!
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın "Ben başkanım. Her yere girerim" sözleri hatırlatılan Güneş, "Aziz bey doğru söylüyor, kendisine destek veriyorum. Bizim başkanımız da her yere girebilir, ben de girebilirim. Böyle bir hakkımız var ama burada farklı bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Futbolcular burada aileleri ile de vakit geçirebilmeli ve bunu yaparken bizden rahatsız olmamalı. Bu yüzden ben onların yaşam alanına girmiyorum" diye konuştu.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN