Web Sürümüne Geç

Güneş: Töre hata yaptı

Güneş: Töre hata yaptı
Cuma 16.10.2015

Şenol Güneş, "Gökhan Töre çok iyi bir çocuk. Daha önce yaptıkları hataydı. Şimdi hatasından döndü ve yeniden milli takımda formasını giydi"

Teknik direktör Şenol Güneş, milli takımın grup maçları sürecinde ilginç şeyler yaşadığını anlattı. Gökhan Töre, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak arasında yaşanan sıkıntıya değinen tecrübeli teknik adam şu değerlendirmeyi yaptı: "Gökhan çok iyi bir çocuk. Yaptıkları tabi ki hataydı. Zor dönemlerden geçildi. Bir oyuncu hata yapar ve cezası kesilir, o da cezasını alır. Son 2-3 maçta yaşananlar güzeldi ve geçmişte yapılan yanlışlar düzeldi. Geçmiş dönemde iyi işler yapan isimler yok şu an. Kadroda bugüne kadar uzun yıllar hizmet eden oyuncular olmadı. Bir anne-babanın çocuğunu yetiştirmesi gibi davranmalıyız. Çocuk hata yaptı diye annebaba onu bırakabilir mi? Gökhan bir süre milli takıma alınmadı. Düzeldi, düzelmedi bilinmez ama kendisi hatasını düzeltmek için bir çaba harcadı. Şimdi milli takımdalar ve bir arada oynuyorlar. Demek ki süreç iyi yönetilmiş."

HOŞ BİR GÖRÜNTÜ DEĞİL
Gökhan Töre'nin İzlanda maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle çok üzgün olduğunu anlatan Güneş, "O pozisyonda rakibe yetişmek için hamle yapmak istedi. Hoş bir görüntü değildi. Adama yetişeyim derken sert girdi. Gökhan öyle boğuşmalara da giren bir oyuncu değil ama ilginç bir maç oldu. Yaptığı kırmızı kartlık hareket büyük bir hataydı ama hatalar hep olur. Kaleci de yanlış gol yiyebiliyor. Önemli olan bu hataların sık sık yapılmamasıdır" yorumunu yaptı.

Selçuk, Türkiye'nin 'kaderini' değiştirdi

Futbolda duran topların çok önemli olduğunu belirten Güneş, Selçuk İnan'ın İzlanda karşısında attığı frikik golüyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Güneş, "Futbolda bir duran top bütün maçı değiştirebilir. Oyunun kaderi değişir. Selçuk o frikiği atmasa ne olacaktı? Maç 0-0 bitecekti. Selçuk çok çalıştı bu frikiği atmak için. Selçuk yıllar önce Manisaspor'da oynarken de bunları çalışıyordu. O frikik sadece onun değil, tüm Türkiye'nin kaderini etkiledi" değerlendirmesinde bulundu.

Bütün sorumluluk Terim'de değil
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Milli Takım'daki bütün eleştirilerin Fatih Terim'e yapılmasının yanlış olduğunu söyledi. Güneş, "Oyuncuları Milli Takıma hazırlamada, diğer teknik direktörlerde sorumludur. Ben sorumluyum, Hamza hoca ve Pereirra da sorumlu. Her şeyden sadece Mili Takım hocası sorumlu tutulamaz. Başarısız olunan dönemde de sorumluluk Milli takım hocasında olduğu gibi, takım hocalarında da olur" dedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN