Web Sürümüne Geç

Moskova'dan lider dönmeliyiz

Moskova'dan lider dönmeliyiz
Perşembe 22.10.2015

"Puan, moral ve güven olarak bu maça odaklandık. Kazanırsak öne geçeceğiz, ibre bize dönecek. Keyifli bir maç olacak"

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Lokomotiv Moskova ile oynayacağı karşılaşma öncesi teknik direktör Şenol Güneş basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Güneş, şu anda grupta avantajlı tarafın Lokomotiv Moskova olduğunu kaydederken, kazanarak bu durumu değiştirmek istediklerini vurguladı. Güneş ilk olarak rakibi değerlendirirken, "Kura ilk çekildiği zaman yarışın Sporting Lizbon, Beşiktaş ve Lokomotiv Moskova arasında olacağını düşünüyorduk. Şu anda en avantajlı takım Lokomotiv Moskova. Dolayısıyla 3 takımın iddiası devam ediyor. İki maçımız çok önemli olacak. Güçlü bir takımla oynayacağımızı biliyoruz. Tanıdığımız bildiğimiz oyuncuları var. Büyük bir şehirde oynayacağız. Umarım sıcak bir maç olur" diye konuştu. Mücadelenin kadrosunu henüz belirlemediğini kaydeden Güneş şöyle devam etti: "Büyük takımlar her yerde kendi futbolunu oynarlar. Her maçın kendi içinde çözümleri vardır. Ama özünde vazgeçemezsiniz. Bizim için içeride de, dışarıda da fark etmez. Taktiğimiz değişebilir. Bu maçta kimin oynayacağını ben de bilmiyorum. Ama kim oynarsa oynasın takımın kazanması için elinden geleni gösterecektir."

"Test gibi bir mücadele"
Maçı bir 'test' olarak gördüğünü belirten tecrübeli teknik adam, "Diğer maçlara göre zor olacak. Bizim için de test gibi bir maç, o açıdan da gücümüzü göreceğiz. Biz şu anda maça odaklanıyoruz hem puan hem güven hem moral açısından. Şu anda 6 puanla avantajlı olan Lokomotiv. Kazandığımızda büyük bir yol alacağımız için kazanmak istiyoruz. Kazanırsak öne geçeceğiz ve ibre bize dönecek" ifadesini kullandı.

Sadece iki eksik var
Teknik direktör Şenol Güneş, Olcay Şahan ve Ramon Motta dışında eksikleri olmadığını söyledi. Tüm oyuncularının oynamaya hazır olduğunu belirten Güneş, "Sahadaki oyuncularımın kendilerini göstermesini bekliyorum. Hem maça gelenlerin, hem televizyon başındakilerin keyifli bir maç izlemelerini bekliyorum" yorumunu yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN