Web Sürümüne Geç

Defansın sigortası sambacı Gum

Defansın sigortası sambacı Gum
Perşembe 01.01.2016

Douglas'ın transferini sakatlığı nedeniyle askıya alan Kartal, Şenol Güneş'in isteğiyle Brezilyalı Gum'u renklerine bağlayacak

Beşiktaş, kadrosunu Brezilyalı bir stoperle güçlendiriyor. Teknik direktör Şenol Güneş'in raporu sonrasında; Dnipro'dan Douglas'tan sakatlığı sebebiyle vazgeçmek üzere olan siyah- beyazlılar, Fluminense'den Gum'un işini bitirmek için girişimlerini hızlandırdı. Beşiktaş yönetimi, Gum için ilk teklifini Fluminense'ye iletirken, Brezilya kulübü ise "Gum'un yerine bir transfer yapmadan onu bırakamayız" yanıtını vermişti. Brezilya ekibinin bu transferi ağırdan almasının sebebi ise Bahia kulübünün de Gum için istekli olmasıydı.

İki ayağını da iyi kullanıyor
Ancak dün ilginç bir gelişme yaşandı. Bahia Başkanı Marcelo Sant'Anna "Gum transfer planlarımız dahilinde bir oyuncu değil. Gum için hiçbir çalışmamız yok" ifadelerini kullandı. Böylece Gum transferinin önü de açılmış oldu. Siyahbeyazlılar da, bu açıklamanın ardından Gum için yeniden atağa kalktı. Gum'un menajeri Jorge Moraes de "Beşiktaş'ın Gum'a olan ilgisini biliyoruz, iş sadece resmi olarak yapılacak yazışmalara kaldı" ifadesini kullandı. Yönetim, bu transfer gerçekleşirse Gum'a siyah-beyazlı formayı giydirecek. 29 yaşındaki Brezilyalı, hem sağ hem de sol stoper olarak oynayabiliyor.
Etiketler Beşiktaş, gum
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN