Web Sürümüne Geç

  Kartal bastırıyor Dnipro nazlanıyor

  Kartal bastırıyor Dnipro nazlanıyor
  03 Ocak 2016, Pazar

  Ukrayna ekibine "6 aylık kiralayalım, sonra Ağustos ayında bonservisleriyle alırız" teklifi yapan siyah-beyazlılara, "Haziran'da paranın tamamını öderseniz bu işi olur" yanıtı verildi

  Ara transfer döneminde kadrosunu bir kaleci ve bir stoper ile güçlendirecek olan Beşiktaş'ta çalışmalar titiz bir şekilde sürüyor. Medyada çok sık bir şekilde ismi geçen Boyko ve Douglas Silva konusunda beklentilerin aksine bitme aşamasına gelen bir gelişme olmadığını söyleyen yönetici Erdal Torunoğulları, "Boyko ve Douglas ismi artık herkesçe bilindiği ve her gün gündeme geldiği için konuşmakta bir sakınca yok. Ama yazıldığı çizildiği gibi bu iki oyuncu da biten hiç bir şey yok. Oyuncu gelirim yanıtı verince herkes hemen transfer bitti zannediyor. Bu yanlış bir algı; zaten gelmem diyen oyuncuyla günlerce uğraşacak değiliz. Gelmeye niyeti olan oyuncularla ve onların kulüpleri ile temasa geçiyoruz. Esas iş ondan sonra başlıyor, kulübüyle anlaşmak ve ikna etmek işin en zor kısmı" şeklinde konuştu.

  Pazarlıklar sürüyor
  Torunoğulları'nın bu açıklamasının ardındaki gerçeği ise FOTOMAÇ ortaya çıkardı. Boyko ve Douglas için Ukrayna'ya giden Torunoğulları, Dnipro ile bonservis pazarlığına girişti. Menajerleri devreden çıkarmaya çalışan siyah- beyazlı yönetim, Ukrayna ekibinin 6 milyon euro'da diretmesi yüzünden sürpriz bir hamle yaptı. 6 milyon euro'nun tek kalemde ödenmesi durumunda UEFA ile finansal fair-play kuralları yüzünden sıkıntı yaşayacak olan siyah-beyazlılar, Boyko ve Douglas'ı sezon sonuna kadar 1.5 milyon euro'ya kiralayacak. Daha sonra Boyko beğenilirse üzerine 2.5 milyon euro, Douglas da beğenilirse 2 milyon euro daha ödenerek bonservisleri alınacak. Burada da sıkıntı, Kartal'ın yine UEFA engelinden kurtulmak istedikleri için ödeme tarihi olarak Dnipro'dan Ağutos ayı başını istemeleri. Ukraynalılar ise en son Haziran sonuna kadar süre tanıyabileceklerini ilettiler.

  Etiketler Beşiktaş, UEFA, boyko, Douglas
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN