Web Sürümüne Geç

Mandanda ateşi yaktı: Bavulu hazır

Mandanda ateşi yaktı: Bavulu hazır
Pazar 04.01.2016

Beşiktaş'ın "Boyko olmazsa olmazımız değil" açıklamasının ardından Marsilya'nın kalecisi haber yolladı. Fransızlara göre çok yakında imzalar atılacak

Sezona Tolga Zengin ve Günay Güvenç'le giren siyah-beyazlılarda teknik direktör Şenol Güneş ısrarla "3 iyi kaleci istiyorum" açıklamaları yapmıştı. Yönetim kendilerine sunulan liste üzerinden ilk olarak Denys Boyko için Dnipro'nun kapısını çalmıştı. Boyko ile birlikte stoper Douglas'ı almak isteyen Kartal ile Ukrayna kulübü henüz anlaşamadı. Böylece Marsilya forması giyen Steve Mandanda bir anda '1 numaralı aday' haline geldi. Hem siyah-beyazlı idarecilerin sözleri hem de 31 yaşındaki eldivenin Fransız basınına verdiği demeçler bu transferi adım adım gerçekleşeceğini gösteriyor. Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetici Erdal Torunoğulları "Mandanda ile Marsilya'da görüştüm. 6 ay sonra sözleşmesi bitiyor ve Beşiktaş'a gelmek istediğini söyledi" demişti. Le10sport. com sitesine konuşan tecrübeli eldivenin sözleri ise Marsilya'ya "Elveda", Kartal'a "Geliyorum" der gibiydi... Mandanda "Herkes gidecek miyim kalacak mıyım diye soruyor. Marsilya ile sözleşmem var. Bavullarımı toplayabilirim de toplamayabilirim de bunu göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Marsilya satmayı düşünüyor
Fransız medyası Steve Mandanda'nın takımın 1 numaralı kalecisi olmasına rağmen kulübün onu satmaya hazır olduğunu yazdı. Foot-sur'de yer alan habere göre Marsilya, siyah- beyazlılardan istediği teklifi duyarsa başarılı oyuncusunun takımdan ayrılmasına izin verecek. Bu transferin en fazla 1 hafta içinde biteceği yönündeki ifadeler de Fransız basınında sıkça yer alıyor.

19 maçta da 90 dakika oynadı
Marsilya'nın Steve Mandanda'yı bırakabileceği haberleri sıkça konuşulurken 31 yaşındaki eldivenin ilk yarıdaki istatistikleri bir hayli şaşırtıcı. Mandanda, Marsilya'nın ligde oynadığı 19 maçta da 90'ar dakika görev aldı. Marsilya'nın bu kadar kolay vazgeçme sebebi olarak kulübün ligde orta sıralarda yer alması gösteriliyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN