Web Sürümüne Geç

Mandanda Kartal'a koşuyor

Mandanda Kartal'a koşuyor
Salı 06.01.2016

31 yaşındaki tecrübeli file bekçisi için Marsilya'ya 1.5 milyon euro ödenecek. Steve Mandanda ise senelik 1.5 milyon euro alacak

Ara transfer döneminde kadrosunu bir kaleci ve bir stoper alarak güçlendirmek isteyen siyah-beyazlılar, aradığı file bekçisini Fransa'da buldu.. Dnipro'dan Boyko üzerinde yoğunlaşan ancak Ukrayna ekibinin fazla nazlanması nedeniyle bu transferi askıya alan Beşiktaş yönetimi, sezon başında da talip olduğu Marsilya'nın başarılı kalecisi Mandanda'yı ve kulübünü ikna etmeyi başardı. Sezon başında 2.5 milyon euro'dan 4 yıllık teklif aldığı Beşiktaş'ı reddeden Steve Mandanda, siyah-beyazlılara bu kez çok daha yakın. Marsilya'dan yılda 1.2 milyon euro kazanan Fransız kaleciye siyah-beyazlılar senelik 1.5 milyon euro önerdi. Liverpool ve Aston Villa'nın da listesinde olan Mandanda'nın takımdan ayrılmak istediğini anlayan Marsilya yönetimi de sezon başında 7 milyon euro istediği Fransız kaleci için rakamı önce 3.5 milyon euro'ya, sonra da 2 milyon euro'ya indirdi.

Hafta sonuna imzalar atılır
Fransız
ekibi, Beşiktaş'ın yaptığı, "1.5 milyon euro verelim, Mandanda'yı hemen alalım. Zaten sezon sonunda bedelsiz serbest kalıyor" teklifine olumlu yanıt verdi. Önce Mandanda'yı, ardından da kulübünü ikna etmeyi başaran siyah-beyazlıların, bu hafta sonuna kadar Fransız kaleciye resmi sözleşmeyi imzalatmayı ve tecrübeli oyuncuyu kampın son bölümüne yetiştirmek istediği ifade edildi.

'8' senedir Marsilya'da
Beşiktaş'ın el sıkıştığı Steve Mandanda, 2007 yılında önce kiralık olarak bir sezon Marsilya'da forma giydi. 2008 yılında 2.5 milyon euro bonservis bedeliyle Fransız ekibine transfer olan 31 yaşındaki tecrübeli file bekçisi, o günden beri eldivenlerini çıkarmadı. Fransa A Milli Futbol Takımı'nın da kalesini 20 kez koruyan Mandanda'nın Şampiyonlar Ligi tecrübesi büyük bir artı olarak gösteriliyor.

Kardeşi de Türkiye'de oynamıştı
Beşiktaş'ın renklerine katmak için gün saydığı Steve Mandanda'ya Türk futboluyla ilgili bilgileri, bir sezon Altay'da oynayan kardeşi Parfait Mandanda verecek. 2010 yılında henüz 21 yaşındayken İzmir'e gelerek Altay'la sözleşme imzalayan genç kaleci Parfait Mandanda, o dönem PTT 1'inci Lig'de mücadele eden siyah beyazlı ekipte 1 sezon görev yaptı. Ali Şaşal Vural ve Cenk Tekelioğlu ile dönüşümlü olarak kaleyi koruyan Parfait, 11 lig ve 1 kupa maçında forma giydi. Parfait Mandanda, Altay'ın 2'nci Lig'e düşmesi üzerine sezon sonunda ülkesine döndü.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN