Web Sürümüne Geç

Gereğini yapıyorum

Gereğini yapıyorum
Perşembe 07.01.2016

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, ikinci yarı kamp çalışmalarını sürdürdükleri Antalya kampında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli oyuncu, liderlik koltuğunda oturdukları için elbette mutlu olduklarını belirterek, "Yarış büyükler arasında devam edecektir. Çok zor bir yarış olacak ve ligin sonunda kadar da devam edecektir. G.Saray bu yarışın dışında diyemeyiz, onlar da yarışa katılacak. Lige başladığımız gibi zirvede bitirmek istiyoruz" diye konuştu. Futbolun, günümüzde değişkenlik gösterdiğinin altını çizen Quaresma, 4 sene önceki futbol ile şimdiki modern futbol arasında önemli farklar olduğunu ifade ederek şöyle devam etti: "Ben de uyum sağlamak için futbolumda değişiklik gösteriyorum. Benim yeteneklerim var ama takım için yapmam gerekenler de var. Bazı anlarda çalım atmam gerekiyor, bunu yapıyorum. Takım menfaati için takım oyunu oynamam gerekiyor, buna da uyum sağlıyorum. Takım politikası üzerinden yürüyorum ki, takım başarıya
ulaşsın
."

'Süper Mario' Gomez
Ricardo Quaresma, takıma bu sezon katılan Alman forvet Gomez için, "Mario Gomez yıldız ve büyük bir oyuncu. Bize çok fazla katkı yaptı. Onu seviyorum. Mario Gomez'i süper kahramana benzetecek olursak Süper Mario'ya benzetiyorum" ifadesini kullandı. Türkiye'nin en büyük takımı olduklarını belirten Portekizli oyuncu, "Bu nedenle şampiyonluk şansımız çok yüksek. Oyundan çıkarken tepkiler olabiliyor, bu asla kasıtlı bir şey değil. Oyun içinde kalıp takıma daha fazla katkıda bulunmak istiyorum. Takım içerisindeki saygı ve sevgiden çok mutluyum. Bu bende baskı oluşturuyor. Ama bundan da mutluyum" yorumunu yaptı.

Fatih DOĞAN

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN