Web Sürümüne Geç

"Kendime çok güveniyorum"

"Kendime çok güveniyorum"
Perşembe 07.01.2016 19:14

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Gökhan Töre, Antalya kampında BJK TV’ye özel açıklamalarda bulundu.

Gökhan Töre'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Kendime çok güveniyorum. Futbol yeteneğim, sahadaki duruşum ve özgüvenim çocukluğuma dayanıyor. Sahadayken de takım arkadaşlarımın desteği, kendi bireysel yeteneğimle sahada her an her şeyi yapabilirim. Bu özel bir yetenek, Allah'ın bana verdiği bir armağan. Sahada her an farklı birşey yapabilirim. Allah'a böyle bir yeteği bana verdiği için şükrediyorum.

Geçen senelerde de savunma ruhum vardı. Son yıllarda savunmaya daha fazla yardım ediyorum çünkü futbol takım oynu. Takım ruhunda forvet ya da defans oyuncusu diye birşey yoktur. Futbol 11 kişi ile oynanıyor bazen hepimiz defans oyuncusuyuz.

Büyük maçların coşkusu ve heyecanı farklı oluyor. Elbette diğer maçları da küçümsememek gerekir. Ligde derbi maçlarında da 3 puan alıyorsunuz, diğer maçlarda da 3 puan için oynuyorsunuz. Bu sezon her iki derbiyi de kazandık. Taraftarımız çok istekliydi. Her iki derbiyi de kazandık, çok mutluyuz.

Menejerim ve yakın arkadaşlarımla evde film izlerken, maç yaparken kendi aramızda sevimli bir şaka bu. Yüzümü elimle kapatıp, parmaklarımın arasından attığım bakış arkadaşlarımla ortak bir sevincimiz. Gol sonrası arkadaşlarım tribünde beni izliyorlardı, bir anda aklıma geldi ve o çok konuşulan gol sevincini yaptım. Her futbolcunun kendine özgü bir gol sevinci vardır, bu sevinç ise bana ait, bana özgü.

Yıllardır derbi kazanma hasreti çekiyoruz. Camia, taraftar ve futbolcular olarak derbi maçlar bizim için çok önemli. Galatasaray derbisinde attığım gol, en sevindiğim goldür.

Mario Gomez çok büyük bir futbolcu, tecrübeli biri. Kendini, yeteneğini, kapasitesini bilen ve takım için savaşan bir ruha sahip. Tam bir gol makinası. Mario ile beraber oynadığım için mutluyum."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN