Web Sürümüne Geç

Doyduğu değil, doğduğu yer önemli

Doyduğu değil, doğduğu yer önemli
Cuma 09.01.2016
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, son günlerde yeniden gündemi meşgul eden 'devşirme' oyuncularla ilgili olarak yazarımız Turgay Demir'e çarpıcı bir açıklamada bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı, "Devşirme oyuncuya karşıyım. Milli takım, Milli takım gibi olmalıdır. Türkiye'de doğanlar tamam. Doğan oynamalı, doyan değil! Oyuncu doğduğu yerde milli olmalı, doyduğu yerde değil. Benim dönemimde Mustafa İzzet vardı. Benden önce yapıldığı için ben de devam ettirdim. Ama böyle şampiyonaya 3-5ay kala, 'Hadi ihtiyacım var' deyip devşirme yapmaya karşıyım" ifadesini kullandı.

Futbolculara sahip çıkın
İkinci yarı işimiz daha zor. Bize karşı çok faul yapılıyor, bundan çok şikayetim vardı. Oyunun hızını kesmek, rakibin hızını kesmek için yapılan fauller yapılıyordu bize karşı. Ben Günay'dan da Tolga'dan da memnunum. Evet hataları oldu ama bu hatalar olabilir. Taraftarlarımızdan rica ediyorum futbolcularımıza her zaman, her şartta sahip çıksınlar.

Pektemek'i göndermem

Teknik ekibim için kaleci gerekli, sayısal olarak kaleciye ihtiyacımız var. Alacağımız kaleci takımda oynamayabilir de. Ben oyuncularıma güveniyorum. Bizim her oyuncumuz önemlidir. Mustafa Pektemek ve Serdar bizim oyuncumuz, göndermeyi düşünmüyoruz. Mustafa'nın İbrahim Üzülmez ile buluştuğunu ben de duydum. Ancak göndermeyi düşünmüyorum.

Para için çocuklar yanmasın

Serdar Aziz sezon başında konuşuldu. Birçok oyuncular istendi, Kerim'ler, Mustafa'lar... Ancak olmadı, konu kapandı. Altınordulu Çağlar, beğendiğimiz bir oyuncu ama 5'ler, 6'lar. Hayırlı olsun. Para için çocukları yakmayın. Almaya mecbur değiliz, o da gelmeye mecbur değil. Para konusunu kulübe sorun, ben paradan anlamam., oyuncudan anlarım!
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN