Web Sürümüne Geç

Adım adım Ramos

Adım adım Ramos
Pazar 11.01.2016

El attığı kalecilerde kulüp engelini aşamayan Beşiktaş, Cassio Ramos için Corinthians'la da anlaştı. Kartal yeni '1 numarasına' kısa süre içinde kavuşacak

Siyah-beyazlılar kaleci transferinde mutlu sona bir hayli yaklaştı. Dnipro'lu Denys Boyko ile başlayan kaleci arayışları Marsilyalı Steve Mandanda'ya kadar uzanmıştı. Ancak 10 aday arasında hiçbiri Cassio Ramos kadar imzaya yaklaşmamıştı. Oyuncuyla daha önce anlaşan siyah-beyazlıların Corinthians'la da sorunları büyük ölçüde çözdüğü belirtildi. Beşiktaş küçük pürüzleri kaldırdığı anda bu transfere noktayı koyacak.

Refleksleri çok güçlü
Cassio Ramos, Brezilya'nın son yıllarda yetiştirdiği en değerli kalecilerden biri. 27 yaşındaki eldiven Brezilya plajlarında büyüdüğü için bacak kasları çok gelişmiş. Bu da neredeyse ona bir direkten diğerine uçacak gücü sağlıyor. Ayrıca refleksleri de çok güçlü. Böylece karşı karşıya pozisyonlar ve penaltılar da rakibe kolay geçit vermiyor. Özellikle konsantrasyonunun tam olduğu maçlarda pantere dönüşüyor. Modern bir kalecilik anlayışı olan Ramos, Bayern Münih'in file bekçisi Neuer gibi kalesini de sık sık terk ederek bir libero gibi meşin yuvarlağı oyuna sokuyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN