Web Sürümüne Geç

  Adım adım Ramos

  Adım adım Ramos
  11 Ocak 2016, Pazartesi

  El attığı kalecilerde kulüp engelini aşamayan Beşiktaş, Cassio Ramos için Corinthians'la da anlaştı. Kartal yeni '1 numarasına' kısa süre içinde kavuşacak

  Siyah-beyazlılar kaleci transferinde mutlu sona bir hayli yaklaştı. Dnipro'lu Denys Boyko ile başlayan kaleci arayışları Marsilyalı Steve Mandanda'ya kadar uzanmıştı. Ancak 10 aday arasında hiçbiri Cassio Ramos kadar imzaya yaklaşmamıştı. Oyuncuyla daha önce anlaşan siyah-beyazlıların Corinthians'la da sorunları büyük ölçüde çözdüğü belirtildi. Beşiktaş küçük pürüzleri kaldırdığı anda bu transfere noktayı koyacak.

  Refleksleri çok güçlü
  Cassio Ramos, Brezilya'nın son yıllarda yetiştirdiği en değerli kalecilerden biri. 27 yaşındaki eldiven Brezilya plajlarında büyüdüğü için bacak kasları çok gelişmiş. Bu da neredeyse ona bir direkten diğerine uçacak gücü sağlıyor. Ayrıca refleksleri de çok güçlü. Böylece karşı karşıya pozisyonlar ve penaltılar da rakibe kolay geçit vermiyor. Özellikle konsantrasyonunun tam olduğu maçlarda pantere dönüşüyor. Modern bir kalecilik anlayışı olan Ramos, Bayern Münih'in file bekçisi Neuer gibi kalesini de sık sık terk ederek bir libero gibi meşin yuvarlağı oyuna sokuyor.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN