Web Sürümüne Geç

Şenol Güneş transferde isim verdi!

Şenol Güneş transferde isim verdi!
Perşembe 14.01.2016 23:18

Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda 1461 Trabzon'u son dakika golüyle mağlup eden Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş, maç sonu değerlendirmelerde bulundu.

Karşılaşmayla ilgili olarak oyun üstünlüğünün kendilerinde olduğunu söyleyen Güneş, "Hızlı pas yapmaya çalıştık ama final toplarında kayıplarımız oldu. Ortaya koymaya çalıştığımız oyundan etkinlik olarak geride kaldık. Hücumda top kayıpları bize golü geç getirdi." dedi.

Oyuncuların şu anki performanslarının ve düşünce yapılarının henüz istediği akıcılıkta olmadığını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, "Hazırlık dönemi geçirdik, iki resmi maç yaptık. Değişik oyuncular kullandık. Belki haftasonu da değişiklikler yapacağız. Yine de özellikle son bölümlerde kazanma arzusuyla rakibi zorladık. Maçın başında bunları hiç yapmadık. Trabzon'da da yapmadık. Bugün kazanmış olmak önemli. 1461 de gayet dirençli oynadı. Oradaki eksiklerimizi gördük, hücumdaki eksikleri gördük. Bizim için iyi bir hazırlık oldu." şeklinde konuştu.

Transfer konusuyla ilgili de önemli açıklamalar yapan Şenol Güneş, "İki tane oyuncu bizden ayrıldı, oyuncu almadık. Yönetim kurulumuz buna bakıyor. Elimizdeki oyunculara güveniyoruz. Tolgay ve Veli yeni aramıza katıldı. Alınması gereken oyuncular var. Bu Kupa-Lig yarışında oyuncuya ihtiyacımız elbette var. Ama kimin oynayacağını oyuncuların performansı belirleyecek. Elbette oynatmak için transfer yapıyoruz ama buradakiler de oynamak için buradalar. Elimizde şu anda Tolga ile Günay kaleci olarak var. Bir kaleci daha alınması, takımın yarışta sıkıntılı olduğu dönemler için bir ihtiyaçtır. Ama gelen mi oynar, buradaki mi oynar onu zaman gösterecek." diye konuştu.

"BOYKO İLE GÖRÜŞÜYORUZ"
Boyko'nun görüşülen kaleciler arasında olduğunu belirten tecrübeli antrenör, "Boyko için hiçbir şey düşünmüyorum, elimde olmayan oyuncu için niye konuşayım? Belki başka birisi olacak. Konuşulan birçok kaleci var. Stoper de öyle. Bunların hiçbirinin garantisi yok. Görüşülen isimler arasında Boyko var, doğru" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN