Web Sürümüne Geç

Güneş'i biz getirdik

Güneş'i biz getirdik
Cuma 16.01.2016

HABER1903RADYO'a konuşan yazarımız Sinan Vardar, "Şenol Güneş'i Beşiktaş'a getiren oğlum Mete'dir. Oylamada diğerleri Denizli'yi istedi" dedi Vardar şöyle devam etti: Artık ne başkanlık, ne de yöneticilik asla yapmam. Futbolu bana bıraksınlar; 3 sene sonra bu takımı bir Arsenal, bir Porto yapmazsam etek giyerim!

Beşiktaş'ın eski ve tecrübeli yöneticisi, yazarımız Sinan Vardar, HABER1903RADYO'da yayınlanan "Dolmabahçe'den Akaretler'e" programına telefon bağlantısı ile katıldı. Vardar canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Vardar'ın yaptığı ve ses getiren açıklamalar: "4 senedir maça gitmiyorum. Gitmiyorum, çünkü kavga edeceğim. Artık şeref tribününe girdiğim zaman rahatsız oluyorum. Ya bilet peşinde, ya da akrabasını işe sokan Beşiktaşlılar orada oturuyor."

Altyapıda 1 numarayım
"Ben
bir daha ne başkan adayı ne de yönetici olmak istemiyorum. Bu kadar net konuşuyorum. Ben maça gidip Cengiz Zülfikaroğlu'nu Şeref Tribünü'nde TFF yetkilisi olarak en ön koltukta görürsem kavga ederim. Açık yüreklilikle şunu söylüyorum. Bana futbolu bıraksınlar, ben 3 sene sonra bu takımı Arsenal, Porto yapmazsam etek giyer öyle gezerim" "Türkiye 'de altyapı konusunda bir numara olduğumu açıkça ilan ediyorum, mütevazılık yapmayacağım. Ben alt yapıya baktığım zaman 60 tane futbolcu çıkarttım. Atınç'ı 15 bin TL'ye aldım, 5 milyon euro'ya sattılar. Batuhan'ı İdealtepe'den 2 bin euro'ya aldım. Parayı da Yemen Ekşioğlu vermişti. Batuhan'ı 2,3 milyon euro'ya sattılar. İsimleri tek tek saysam vaktimiz yetmez."

Güneş'i kim getirdi?
"Şenol
Güneş'i getiren oğlum Mete Vardar'dır. Ahmet Nur Çebi ve Mete, Şenol Güneş ile görüşüp bir prensip anlaşmasına vardılar. İkisi de bu konuyu Yönetim Kurulu'na oylamaya getirdi. Oylama sonucunda 9 tane Mustafa Denizli çıkıyor. Fikret Orman ve Ahmet Ürkmezgil, "Abdullah Avcı"; Mete Vardar ise "Şenol Güneş" diyor. Omurgasız var ya Ahmet Nur Çebi, o ise çekimser kalıyor. Mete Vardar çok üzüldü. 9 ay işe gitmedi. Geçen sezon şampiyonluk nasıl gitti? Fikret Orman, futbolculara 3 kere söz verdi ve maaşları ödemedi. Onun için bu şampiyonluk gitti. Futbolculara o dönem son 3 ay 1 lira para verilmedi. Mete Vardar canını verdi, paramparça oldu. İnsanlar bunları bilsin."

Seninle asla çalışmam
"Olağanüstü
kongre ile ilk geldiğimizde Yıldırım Demirören, altyapıyı bana verdi. Beşiktaş'ın yokuştan aşağı indiği ilk zamanlar... Kıvanç Oktay gibi futbol topunu belki 20 yaşında görmüş adamlar, Murat Aksu gibi futboldan çok uzak adamlar, Yıldırım Demirören zaten kendi başına bir şey yapmaz! Üçüncü ayın sonunda Demirören'e, "Başkan, ben seninle bir daha yöneticilik yapmam" dedim. Bir süre sonra Cengiz Zülfikaroğlu, "Başkan Demirören seni çok istiyor" dedi, kıramadım. 1 ay sonra baktım ki aynı düzen devam ediyor ve Cengiz Zülfikaroğlu ile büyük bir kavga ettim ve bir daha toplantılara da gitmedim. Bir önceki dönemde de ibra etmeyenler arasında ben de vardım."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN