Web Sürümüne Geç

Beyaz kabus

Beyaz kabus
Pazartesi 18.01.2016

Beşiktaş-Mersin İY maçı yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildi

Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın zemini maç öncesi başlayan yoğun yağış yüzünden tamamen karla kaplandı. Görevlilerin sahayı
temizleme çalışmaları nedeniyle karşılaşma 7 dakika geç başladı. Mücadelenin 6'ncı dakikasında saha çizgileri görünmez hale gelince hakem Mete Kalkavan oyunu durdurdu. İki takımın kaptanıyla konuşan Kalkavan futbolcuları soyunma odasına gönderdi.

Beş dakikalık temizleme çalışmalarından sonra zemini kontrol eden Kalkavan maçın oynanmayacağına hükmederek karşılaşmayı tatil etti. Bazı futbolcuların da "Bu havada oynanmaz" dediği belirtildi.

Prosedür gereği, maçın 24 saat içinde oynanması gerekiyor. Ancak Futbol Federasyonu, İstanbul'da bugün de yoğun kar yağışı olacağı için karşılaşmanın ileri bir tarihte, kaldığı yerden oynanacağını açıkladı.

85 dakika oynanacak
TFF, Beşiktaş-Mersin maçıyla ilgili açıklama yaptı. Şu sözlere yer verildi: "Elverişsiz hava, saha koşulları ve bu koşullar Pazartesi de devam edeceği için maç ileri bir tarihe ertelenmiştir. Müsabaka Federasyonumuz tarafından belirlenecek bir tarihte kaldığı yerden oynanacak" denildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN