Web Sürümüne Geç

  Beyaz kabus

  Beyaz kabus
  18 Ocak 2016, Pazartesi

  Beşiktaş-Mersin İY maçı yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildi

  Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın zemini maç öncesi başlayan yoğun yağış yüzünden tamamen karla kaplandı. Görevlilerin sahayı
  temizleme çalışmaları nedeniyle karşılaşma 7 dakika geç başladı. Mücadelenin 6'ncı dakikasında saha çizgileri görünmez hale gelince hakem Mete Kalkavan oyunu durdurdu. İki takımın kaptanıyla konuşan Kalkavan futbolcuları soyunma odasına gönderdi.

  Beş dakikalık temizleme çalışmalarından sonra zemini kontrol eden Kalkavan maçın oynanmayacağına hükmederek karşılaşmayı tatil etti. Bazı futbolcuların da "Bu havada oynanmaz" dediği belirtildi.

  Prosedür gereği, maçın 24 saat içinde oynanması gerekiyor. Ancak Futbol Federasyonu, İstanbul'da bugün de yoğun kar yağışı olacağı için karşılaşmanın ileri bir tarihte, kaldığı yerden oynanacağını açıkladı.

  85 dakika oynanacak
  TFF, Beşiktaş-Mersin maçıyla ilgili açıklama yaptı. Şu sözlere yer verildi: "Elverişsiz hava, saha koşulları ve bu koşullar Pazartesi de devam edeceği için maç ileri bir tarihe ertelenmiştir. Müsabaka Federasyonumuz tarafından belirlenecek bir tarihte kaldığı yerden oynanacak" denildi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN