Web Sürümüne Geç

TFF'den ilginç savunma!

TFF'den ilginç savunma!
Salı 19.01.2016

"Dünyanın hiçbir yerinde futbol maçları meteorolojik raporlara göre planlanmamakta ve başlangıç saati bir gün önce değiştirilmemektedir”

TFF, olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen Beşiktaş- Mersin İdman Yurdu maçı hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "Dünyanın hiçbir yerinde futbol müsabakaları meteorolojik raporlara göre planlanmamakta veya maçların başlangıç saati beklenen yağış nedeniyle müsabakadan bir gün önce değiştirilmemektedir" ifadeleri kullanıldı.

Şampiyonlar Ligi'nde 10 Aralık 2013'te oynanan ve kar nedeniyle 31. dakikada hakem tarafından tatil edilen G.Saray-Juventus maçı örnek gösterilen açıklamaya, şöyle devam edildi: "Hakemlerimiz maç sabahı yapılan eş güdüm toplantısı öncesinde ve stadyuma ulaştıktan sonra zemini defalarca kontrol etmiş, oynanabilir olduğunu görerek müsabakayı başlatmış, müsabakanın 5. dakikasında yoğunlaşan kar fırtınası nedeniyle oyunu durdurmuş, çizgilerin açığa çıkartılmasını talep etmiştir. Kar yağışının yoğunluğunu arttırması nedeniyle 7 dakikalık beklemenin ardından bir kontrol daha yapılmış ve görüşte yaşanan sıkıntı nedeniyle 12. dakikada müsabaka tatil edilmiştir." Karşılaşmanın bir gün sonra (dün) oynanmama nedeni ise, her iki takımın da yarın oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası grup müsabakaları olduğu, ertelenen Beşiktaş-Mersin karşılaşmasının gün ve saatinin ilerleyen günlerde kamuoyuna duyurulacağı ifade edildi.

Zamanında ısıtılmadı mı?
Beşiktaş-Mersin maçının ertelenme sebebinin sadece yoğun kar yağışı olmadığı, asıl sıkıntının stadyumun ısıtma sisteminin zamanında devreye sokulmamasının olduğu öğrenildi. Stadyum ısıtma sistemlerinin zamanında devreye sokulmasıyla, don ve karlanmanın önüne geçmek mümkün. Ancak sistemin en iyi şekilde kullanılması için maçtan en az 2 saat önce doğalgaz vanasının açılması gerekiyor. Başakşehir maçında bu sistemin zamanında uygulamaya sokulmadığı iddia edildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN