Web Sürümüne Geç

Son model Kartal Boyko

Son model Kartal Boyko
Salı 20.01.2016

Siyah-beyazlılar, kaleci Boyko için Dnipro ile 3.3 milyon euro bonservis bedeli karşılığında anlaştı. Sözleşme 3.5 yıllık olacak

Beşiktaş, uzun süredir kadrosuna katmak istediği 1.97'lik kaleci Denys Boyko transferinde mutlu sona ulaştı.. Beşiktaş ve Dnipro kulüpleri 3.3 milyon euro bonservis bedelinde anlaşırken, ödeme koşullarında yaşanan sıkıntı ise Ukraynalı kalecinin bizzat devreye girmesiyle aşıldı. Dnipro, 3.3 milyon euro'yu taksitler halinde ödemek isteyen siyah-beyazlılara, Dinamo Kiev'in de kaleci Boyko'yu istediğini belirterek 'olumsuz' yanıt verdi. Bunun üzerine 27 yaşındaki tecrübeli file bekçisi, Ukraynalı kulüp yöneticileriyle bir görüşme yaparak, "Ben Beşiktaş'la her konuda anlaştım, başka bir takıma gitmem" diyerek rest çekti. Bu görüşmenin ardından Dnipro, Beşiktaş'ın ödeme planına 'evet' demek zorunda kaldı. Kulüpler arasındaki yazışmaların dün akşam saatlerinde gerçekleştiği ifade edilirken, siyah-beyazlıların Boyko transferini bugün KAP'a bildirdikten sonra, Ukraynalı kaleciye 3.5 senelik resmi sözleşmeyi imzalatacağı belirtildi.

Bugün İstanbul'da
Boyko, futbola Dinamo Kiev'de başladı. 2005'ten 2014'e kadar Dinamo Kiev'de görev yaptı. Bu 9 yıl içinde CSKA Kiev, Obolon Kiev, Kryvbas ve Dnipro'ya kiralanan Denys Boyko, 2014 yılında bonservisiyle Dnipro'ya gitti. Siyah-beyazlı kulüp, 28 yaşındaki file bekçisi Denys Boyko 'nun bugün öğle saatlerinde İstanbul'a geleceğini açıkladı.
Etiketler Beşiktaş, Denis Boyko
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN