Web Sürümüne Geç

Boyko: Sosa'ya hayranım

Boyko: Sosa'ya hayranım
Perşembe 22.01.2016

Siyah-beyazlıların yeni transferi Denys Boyko, takımla ilgili ilk açıklamalarını dün yaptı.

Bu transferin kariyeri açısından büyük bir ilerleme olduğunu ifade eden Ukraynalı file bekçisi, "İlk defa yurdumun dışında oynayacağım. Şampiyonluk kariyerimde ilerleme anlamına gelecek. Avrupa'da da en iyi şekilde temsil edeceğimizi düşündüğüm için Beşiktaş'ı tercih ettim" dedi. Yeni takım arkadaşlarından Sosa'yı tanıdığını belirten Boyko, "Karşılıklı takımlardaydık ve rakip olduk. Metalist'de oynuyordu. Kendisini çok takdir ediyorum. Süper bir futbolcu. Beck'in de Rusça bildiğini biliyorum. Bana yardımcı olacaktır. Arkadaşlarımla yakın ilişki kuracağımı düşünüyorum" yorumunu yaptı.

ŞAMPİYON OLACAĞIZ
Beşiktaş seyircisinin çok büyük desteğini gördüğünü ifade eden Boyko şöyle devam etti: "Beşiktaş seyircisinin de bana çok büyük destek olduğunu gördüm. Bana çok büyük motivasyon olacak ve böyle bir seyirci desteğiyle çok daha iyi performans koyacağıma inanıyorum. Yüzlerini kara çıkarmamak için tüm gücümle çalışacağım ve şampiyonluğu alacağız. Ben de kendimi dünya çapında gösterme şansına sahip olacağım. Saha dışında sakin biriyim, ama saha içinde çıngınlıklar yapabiliyorum."

Efor makinesini bozdu!
Beşiktaş'ın Ukraynalı kalecisi Boyko, dün sabah İstanbul'da sağlık kontrolünden geçti. Acıbadem Sports'a gelen Boyko, burada bir dizi sağlık testine tabi tutuldu. Kan testinin ardından efor testine geçen Boyko, makinenin arıza yapması nedeniyle başka bir bölüme alındı. Ukrayna'nın Dnipro takımında forma giyen 28 yaşında ve 1.97 metre boyundaki kalecinin yapılan son tetkiklerinin ardından sağlık kontrolü sona erdi.

Avrupa Ligi'nin en iyisi
Beşiktaş, OPTA verilerine göre UEFA Avrupa Ligi'nin son iki yıldaki en iyi kalecisini transfer etti. Ukraynalı kaleci 2014/15 ve 2015/16 sezonlarında 84 kurtarışla en fazla kurtarış yapan isim oldu. 13 maçta ise kalesinde gol görmeyen ve 84 kurtarış yapan Boyko ayrıca %74 gibi yüksek bir kurtarış oranı yakaladı. 29 maçta yediği 29 golün sadece birisinde hatalıydı

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN