Web Sürümüne Geç

Konu futbolsa, problem yok!

Konu futbolsa, problem yok!
Cuma 23.01.2016

Ermeni asıllı genç oyuncu Aras Özbiliz, Hollanda medyasına yaptığı açıklamada "İstanbul'da sıcak karşılandım. Ben futbolcuyum politikacı değil. Eğer konu futbolsa, problem de yoktur" dedi

Siyah-beyazlıların ara transferde renklerine bağladığı genç oyuncu Aras Özbiliz, Türk medyasından önce Hollanda basınına konuştu. İstanbul doğumlu Ermeni kökenli futbolcu, "İstanbul'da çok sıcak bir şekilde karşılandım. Türkiye ve Ermenistan arasındaki ilişkiler, ne durumda olursa olsun; bana çok iyi bir karşılama yaptılar. Şunu herkesin bilmesini istiyorum. Ben bir futbolcuyum, politikacı değilim. Konu futbolsa, problem de yoktur" dedi.
Hep yanımda oldular
Siyah-beyazlı ekibin uzun süredir kendisini takip ettiğini dile getiren Özbiliz şöyle devam etti: "Dizimden geçirdiğim sakatlığın öncesinde de Beşiktaş benimle ilgileniyordu. Sonra da ilgilenmeye devam ettiler. Spartak Moskova şimdi yolları ayırmanın iyi olacağını düşündü ve Beşiktaş birden tekrar devreye girdi, böylece transfer gerçekleşti."

Ajax'a dönmek rüyamdı
Hollanda'nın Ajax takımının altyapısından yetişen genç oyuncu, "Orada uzun yıllar forma giydim. Her zaman Ajax'a dönmenin hayalini kurdum. Daley Blind, Vurnon Anita, Kenneth Vermeer ile hala iletişim halindeyim. Frank de Boer ile de aram iyi ancak o dönem kulüpten ayrılmam gerekmişti" ifadelerini kullandı.

Bakırköylü Aras yabancı statüsünde
Beşiktaş'ın yeni yıldızı Aras Özbiliz, İstanbul Bakırköy doğumlu olmasına rağmen, yeni çıkan yabancı kuralından sonra Türkiye'ye transfer olduğu ve Ermenistan Milli Takımında oynamayı seçtiği için, siyah- beyazlılarda yerli statüsünde forma giyemeyecek. Beşiktaş'ta Gomez, Quaresma, Sosa, Atiba, Beck, Tosic, Milosevic, Rhodolfo ve Boyko'nun ardından Aras da 10'uncu yabancı olarak kayıtlara geçti.

Senelik 600 bin alacak
KARA KARTAL'ın, sezon sonuna kadar İspanya'nın Rayo Vallecano kiralayacağı genç yıldızı Aras Özbiliz, siyah-beyazlı kulüpten senelik 600 bin euro alacak. Bu sezon sonuna kadar 350 bin euro ödenecek olan Aras için, kulübü Spartak Moskova'ya da 3 yılda 6 eşit taksitte 1.3 milyon euro bonservis bedeli ödeneceği belirtildi. Beşiktaş le 4.5 yıllık anlaşma yapılacağı belirtilyen Aras Özbiliz'in, siyah-beyazlılardan toplam 3 milyon euro garanti para kazanacağı ifade edildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN