Web Sürümüne Geç

Tam saha pres

Tam saha pres
Cumartesi 24.01.2016

Defans oyuncularına orta sahaya yakın pozisyon alarak önde kalmalarını söyleyen Güneş, böylece alanı daraltarak Trabzonspor'a sahanın her yerinde pres uygulayacak Hücum oyuncularını da uyaran tecrübeli teknik adam, takımın hemen her bölgede baskı yapmasını ve top rakipteyken takım halinde topun gerisinde kalmalarını istedi

Süper Lig'de puan kaybına tahammülü olmayan Beşiktaş'ın, bugün oynanacak Trabzonspor derbisindeki tek hedefi galibiyet.. Siyah-beyazlıların tecrübeli çalıştırıcısı Şenol Güneş, hafta boyunca yaptırdığı taktik çalışmalarda takımını ofansif ve defansif olarak ikiye ayırdı. Güneş, her iki bölgenin oyuncularıyla da tek tek ilgilendi. Defans oyuncularına orta sahaya yakın pozisyon alarak önde kalmalarını anlatan Güneş, böylece alanı daraltarak Trabzonspor'a sahanın her yerinde pres yapmalarını istedi.

Motivasyon uyarısı
Hücum
bölgesindeki oyuncularıyla da konuşan başarılı hoca, takımın hemen her bölgede baskı yapmasını ve top rakipteyken takım halinde topun gerisinde kalmalarını istedi. Güneş, ilk yarıdaki maçta favori olduklarını ama kaybettiklerini bu kez yine favori olduklarını ama kazanmak zorunda olduklarını anlattı. Tecrübeli teknik adam, bu tarz maçları Trabzon'dayken defalarca yaşadığını; rakip oyuncuların yeni başkan ve hocaya galibiyet hediye etmek isteyeceğinin altını çizdi.

Transferi unutun
Bu
arada transfer döneminde birçok oyuncusunun adı başka takımlarla anılmasından rahatsız olan Şenol Güneş, öğrencilerinden şampiyonluktan başka bir şey düşünmemeleri ve sadece maçlara konsantre olmalarını istedi. Tecrübeli hoca oyuncularına, Euro 2016'ya şampiyon takımın oyuncuları olarak gitmeleri durumunda değerlerinin daha da artacağını özellikle yineledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN