Web Sürümüne Geç

Yeni alınan karar gereği...

Yeni alınan karar gereği...
Perşembe 28.01.2016 18:48

Beşiktaş Kulübü, bugün KAP'a yaptığı açıklamalarla Aras Özbiliz ve Alexis Delgado'nun transfer durumları ile ilgili durumları paylaştı. Bu açıklamalarda, Aras Özbiliz ile 4.5 yıl, Alexis Delgado ile de 2.5 yıllık kontrat imzalandığı bildirildi. Akşam saatlerinde ise yapılan son KAP bildirimi ile Aras Özbiliz'in İspanya takımı Roya Vallecano'ya sezon sonuna kadar kiralandığı açıklandı.

Siyah-Beyazlılar, bu bildirimlerde dikkat çeken yeni bir uygulamaya geçti. Daha önce futbolcu ve kulüplerine yapılacak ödemelerin ve bonservis bedellerinin artık KAP açıklamasında yer almadığı Aras ve Alexis'in transferlerinde belirtilmediği görüldü.

Beşiktaş Kulübü ilk olarak bu sabah KAP'a gönderdiği, "Bilgilendirme politikası" başlıklı bildirimde bundan böyle transfere ilişkin açıklamalarda belli bir bedelin altındaki rakamları ilan etmeyeceklerini ifade etti. Siyah Beyazlıların, bu sabah konu ile ilgili yaptığı KAP açıklaması şu şekilde:

''Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 2016/03 sayılı kararı uyarınca, şirketimiz içsel bilgilerinin kamuya açıklanmasına ilişkin uygulamaların gözden geçirilmesi neticesinde; yapılan işlemlerin sermaye piyasası aracının değerine, fiyatına ve yatırımcıların yatırım kararlarına olası etkileri göz önüne alınarak, futbolcu transfer bedelleri, futbolcu kiralama bedelleri ve futbolcu ücretleri vb. konularda yapılacak açıklamalarda bir önemlilik eşiği tespit edilmesine ve bu bağlamda karar tarihi itibariyle, önemlilik eşiğinin, kurul özel durum açıklamaları rehberi çerçevesinde şirketimizin kamuya açıklanan son bilançosundaki maddi duran arlıklarının toplam net değerinin en az yüzde 25'i veya aktif toplamının en az yüzde 10'u olarak belirlenmesine karar verilmiştir.''

TRANSFERLERDE RAKAM BELİRTİLMEDİ

Sabah yapılan bu bildirimin ardından gün içinde Aras ve Alexis transferi ile ilgili KAP'a yapılan açıklamalarda futbolculara ödenecek ücretler ve kulüplerine verilecek bonservis bedelleri yer almadı.

Siyah Beyazlıların aldıkları yeni karar gereği belli bir miktarın altındaki bedellere KAP bildiriminde yer verilmeyeceği öğrenildi.
Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN