Web Sürümüne Geç

Kırmızı kart isyanı

Kırmızı kart isyanı
Pazar 14.02.2016 20:03

Mehmet Battal'ın sert hareketlerini cezalandırmayan hakem Ali Palabıyık, mücadeleyi tribündeki bir taraftar gibi izledi

Mücadelenin hakemi Ali Palabıyık, hatalı kararlarıyla Beşiktaşlı taraftarları adeta çıldırttı. Palabıyık, özellikle ilk yarıda Mehmet Battal'ın kontrolsüz hareketlerini tabiri caizse film izler gibi izledi. Başakşehirli oyuncunun; Sosa, Necip ve Delgado'ya yaptığı faulleri görmezden gelen Palabıyık, başka bir pozisyonda Delgado'ya tekrar faul yapan Battal'a sarı kart gösterdi.
Fakat bu Mehmet Battal'ı durdurmaya yetmedi. Yine her hava topu mücadelesinde rakiplerine dirsek atan oyuncuyu tolade eden Palabıyık, 2. sarı kartı göstermedi. Ayrıca, Necip'e yapılan faulden sonra saha karıştı. Beşiktaşlı oyuncular, hakemin çevresini sararak kart istedilerse de Ali Palabıyık, buna yine duyarsız kaldı. Ayrıca ilk yarı bitiminde Mahmut'un Oğuzhan'ın ayağına basmasını da yine görmezden gelip hata üstüne hata yaptı.

Erman Toroğlu: Ligin kaderini etkiler
Pozisyonu A Spor'da değerlendiren Erman Toroğlu, hakemin ligin kaderine etki edecek bir karar verdiğini söyledi. Hakemlerin kararlarında bir standart tutturması gerektiğini belirten Toroğlu , "Eğer ilk dirseğe sarı kartı veriyorsan, ikinciye de vereceksin, üçe de vereceksin. Veremiyorsan, ilkine de vermiyeceksin. Belki hakemin verdiği bu karar lig şampiyonluğuna gelecek." dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN