Web Sürümüne Geç

Beyaz kâbus korkuttu

Beyaz kâbus korkuttu
Perşembe 18.02.2016

Beşiktaş'ın Mersin maçının oynanmasına 17 Ocak'ta yoğun kar izin vermemişti. Dün de stadı sis basınca siyah-beyazlılar "Eyvah" dedi

Ligin ikinci yarısına kar yüzünden gecikmeli başlayan Kartal'ın erteleme maçı dahi neredeyse oynanamıyordu. 17 Ocak'ta oynanması gereken Beşiktaş-Mersin İdman Yurdu maçını hakem Mete Kalkavan 5. dakikada "Çizgileri göremiyorum" diye ertelemişti. Dün hakem Barış Şimşek'ti ancak doğanın santraya izin verip vermeyeceği merak konusuydu. Çünkü Başakşehir'i yoğun bir sis kaplamıştı. 2 saat önceden Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın üstüne çöken sis mücadelenin başlayacağı 19.30'da da dağılmadı. Hakem Barış Şimşek 15 dakika bekledi ancak sis dağılmayınca içeri girdi. İki takımın yöneticileri, teknik direktörleri ve futbolcuları ile görüşen Barış Şimşek biraz daha bekleme kararı aldı.

Hakem Barış Şimşek, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden de aldığı bilgiler doğrultusunda saat 20.00'den sonra maçı başlatabileceğini söyledi.

35 dakika gecikme
Şimşek
yeniden zeminine çıktı ve 20.05'te görüş açısının 'yeterli' olması nedeniyle maçın ilk düdüğünü çaldı. Hem eksik maçını oynamak isteyen hem de İstanbul'a 2. kez gelen Mersin'in korktuğu olmadı, maç 35 dakikalık gecikmeyle de olsa oynandı.

Hakem Şimşek kalecilere sordu: GÖRÜYOR MUSUNUZ?
Barış Şimşek maç başlamadan 1.5 saat önce stat zemininde gezerek yoğun sisin görüş açısını ne kadar etkilediğini kontrol etti. Maç saatine yakın yeniden sahaya çıkan Şimşek ve yardımcıları tekrar soyunma odasına girdi. Beşiktaş'ın kalecisi Tolga Zengin ile Mersin'in file bekçisi Muammer'e
"Görebiliyor musunuz?" diye sordu. İki kaleciden onay alınca oynanmasına karar verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN