Web Sürümüne Geç

20 dakika topa değmedin!

20 dakika topa değmedin!
Cuma 20.02.2016

Şenol Güneş, isyan eden Gomez'e rakamlarla yanıt verdi: Tecrübeli hoca, Mersin maçında oyundan alınmasına tepki gösteren Alman forvete ilk yarının 20 dakikasında 1 kez bile topla buluşamadığını rakamlarla ispat etti. Güneş, ikinci devrenin ilk 20 dakikalık bölümünde de hücumda hiç topa hakim olamadığını söylediği Gomez, “Verdiğim tepki aptalcaymış, özür dilerim” dedi.

Beşiktaş'ın Mersin'i 1-0 yendiği maçta oyundan alınınca, teknik direktör Şenol Güneş'e tepki gösteren Mario Gomez, tecrübeli teknik adamın önüne koyduğu istatistiklerden sonra özür dilemek zorunda kaldı. Güneş, Alman oyuncuya 26 ila 46'ıncı dakikalar arasında yaklaşık 20 dakika boyunca hiç topla buluşamadığını anlattığı oyuncuya, sahada kaldığı 65 dakika boyunca sadece 1 kez ceza sahasına top gönderdiğini, ceza sahasında ise sadece 1 kez topla buluştuğuna anlattı.

İstatistiği 7'de 0
İkinci yarıda sahada kaldığı 20 dakika boyunca hücum bölgesinde hiç topla buluşamadığını da Gomez'e aktardı. Gomez ise bu kadar oynadığının farkında olmadığından bahsederek, verdiği tepkinin aptalca olduğunu belirterek hocasından özür diledi. Alman oyuncu çıktıktan sonra 63 ile 77'inci dakikalar arasında Mersin, hiç hücuma çıkamadı, hiç ileriye top atamadı. Zaten Mersin maç boyunca 7'de 0 şut istatistiği yakaladı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Mersin karşısında savunmada gösterdikleri başarının yanısıra, hücumda etkisiz kaldıklarını dile getirirken; kendi oyunlarının gerisinde kaldıkları performansları nedeniyle futbolcularına eleştirilerde bulundu. Güneş futbolcularına maçın ikinci yarısında daha etkili bir oyun beklediğini ancak bunu göremeyince değişikliklere gitmek zorunda kaldıklarını belirtti ve dinamik bir oyun sergileyemediklerini söyledi.

Anlayışlı olmak gerekiyor
Özellikle hücumda ağır ve etkisiz kalan futbolcularını eleştiren Güneş, oyundan alınınca mutsuz bir görüntüyle tepki vere Mario Gomez ile ilgili ise "Nasıl iyi şeyler yapılınca tebrik edilip kutlanılıyorsa, etkisiz olunca oyundan alınmayı da anlayışla karşılamak gerekiyor" değerlendirmesi yaptı. Bu arada tecrübeli çalıştırıcının; Luiz Rhodolfo'nun sakatlığı nedeniyle forma giyemediği, kurallar gereği Alexis ile Marcelo'nun da oynayamadığı mücadelede stoperde Necip ile Tosic'i uyumları ve yerinde müdahaleleri nedeniyle kutladığı öğrenildi..
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN