Web Sürümüne Geç

110 yıllık tarihimizdeki yatırım bu kadar değil

110 yıllık tarihimizdeki yatırım bu kadar değil
Pazar 28.02.2016
Vodafone Arena'nın yatırım yapılarak oluşturulan bir tesis olduğunu vurgulayan Fikret Orman, "Beşiktaş'ın 110 senelik tarihinde yapılan yatırımın toplamından daha fazla yatırım yaptık. Fulya ve Akaretler'e bakmayın, onlar kat karşılığı yapılmış şeylerdir. Beşiktaş Kulübü, Türkiye'de bir kulübün yapmış olduğu en büyük yatırımı yapmıştır" dedi. Başkan Orman, kulübün geleceği için yönetim kurulu olarak yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, "Ben 4 senedir, işime toplam 1 ay gitmedim. Biliyorsunuz işlerimden bir tanesi müteahhitliktir, dedikodu olur diye bir iş yapmadım. Bunları herkes iyi bilsin" diye konuştu.

Keşke babam da Seba da görseydi
Başkan Fikret Orman, stadı bir an önce açma isteklerinin iki nedeni olduğunu vurguladı. Orman, "Bir tanesi finansmandan, bir tanesi de maneviyattan dolayı. Bu stadı bitirmek istememdeki ana sebeplerden birisi büyüklerimizin sağlıklarında burayı görmelerini sağlamaktır. Bu aralarda ağabeylerimizi kaybettik. Onlara gösteremediğimizin üzüntüsünü yaşıyorum. Allah rahmet eylesin, babamın görmesini isterdim. Keşke daha evvel yapabilseydik, Süleyman (Seba) ağabeye gösterebilseydik. İnsanlar aramızdayken bunların mutluluğunu hep beraber yaşayalım isterdim" ifadelerini kullandı.

Kabak tadı verdi!
BAŞKAN Orman, stadın yapımında kullanılan 'demir'in alımıyla ilgili yapılan yorumların da artık kabak tadı verdiği söyledi. Başkan, "Ahmet Abi'ye (Çebi) üzülüyorum. Ailesi de üzülüyor. Haklarını helal etsinler. Beşiktaş ahde vefası olan kulüptür. Yapılanları hiçbir zaman unutmamıştır, unutmayacaktır" dedi. Fikret Orman, kulübün CEO'su Gökhan Sarı için 'Senede 2 milyon TL, dört senede 8 milyon TL harcamış' iddialarına da şu yanıtı verdi: "Bu nasıl bir yalandır böyle! Araştırılmasını istedim, raporlar geldi. Dört senede 65 bin TL harcanmış. Dedikodu 8 milyon TL, gerçek ise 65 bin TL! Ayıptır, hakikatten ayıp!."

237 milyon dolar gelir
Şu anda 237 milyon doların üzerinde sponsorluk anlaşması yapmış durumdayız. Rakiplerimize göre eskiden çok düşük olurken, hepsinin toplamından daha fazla sponsorluk geliri elde ettiğimizi ifade edebilirim. Göreve geldiğimiz yıl 55 bin forma satılıyordu. Şu anda 300 bini geçmiş durumdayız. Takımımızın bu gidişiyle 400 binin üzerinde çıkacağız gibi gözüküyor. Bu inanılmaz bir sayıdır. 21 olan Kartal Yuvası mağazalarımızın sayısı 70'i geçti, daha da artıracağız.

Konteynerde çalışıyoruz
Benim ofisim burada, stadımızın içerisinde. Futbolcularımız daha önce konteynerlerde soyunuyorlardı, şimdi biz konteynerlerde çalışıyoruz! Bundan da gurur duyuyoruz. Beşiktaş'ın hakkını kimse yiyemez, yedirmeyiz. Haktan, hukuktan, şereften uzaklaşmadan gayretimizle çalışıyoruz. Tek gayretimiz Beşiktaş'ı iyi temsil etmek, haklarını, korumak, haklarını yedirmemek ve kimsenin de haklarını yememek.

Medya patronu oldum!
Allah nasip ederse sayılı günümüz kaldı. Burası sosyal bir kulüp ve aynı zamanda bir kurum. Burada mağazacılık yapıyorum. Hatta medya patronluğu da yapıyorum. TV'miz var, dergilerimiz var, sanal ortamımız var.. Radyo kurmak istiyorum. Turizm, sigorta işlerimiz de var. Artık bunları kendimiz işletmeyeceğiz, yeni gelir modeli yaratacağız.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN