Web Sürümüne Geç

Boğaz'da yalı yapıyoruz

Boğaz'da yalı yapıyoruz
Pazar 28.02.2016

Fikret Orman, Vodafone Arena ile ilgili önemli açıklamalar yaptı...

"Her inşaatın kendine özgü bir maliyeti ve yapısı vardır. Biz Boğaz'da bir yalı yapıyoruz. Siz Sultanbeyli'deki bir evin maliyetiyle, lüksüyle Boğaz'ın kenarında yapılan bir dairenin lüksünü, maliyetini kıyas edebilir misiniz? Çok kısa sürede göreceksiniz, her konuda çok özel bir stat yaptık. Bu stadın her noktası özel malzemeyle yapılmıştır. Taraftarımız için çok çalışıyoruz ve muhteşem bir stat ortaya çıktı. Yakın bir dönemde evimizde oynamaya başlarız."

Borçlarımız düşecek
Orman, borçları düşürmek için stadı açmak istediklerini dile getirerek şu ifadeleri kullandı: "Biz UEFA'ya taahhütler verdik, bunun içinde stadın açılması da var. Bu stat açılacak ki geliri geri gelsin, borçlarımız aşağıya doğru düşüşe geçsin, kasamıza para girsin. Bizim gayretimizin en önemli sebebi budur. Bunu seçim malzemesi olarak kullandığımızı iddia edenler var. Onlara cevaben söylüyorum, bunun seçimle bir alakası yok. Beşiktaş şampiyonluğunu bu stadın içinde kutlasın diye bu stada bir an evvel dönmek istiyoruz."

Namusumuzla çalıştık
Yaklaşık 4 yıl önce göreve geldikleri kulübün içinde bulunduğu durum hakkında üyelere bilgi veren Orman, o dönem gelirlerinin büyük bölümünün temlik altında olduğunu anlatarak şöyle konuştu: "Beşiktaş Kulübünün 80 milyon dolar geliri varken, 140 milyon dolar gideri vardı. O gün itibarıyla 328 milyon dolar borçla Beşiktaş'ı aldık. Beşiktaş büyüyerek bu borcun altında çıkmalıdır. Yatırımlarını yapıp, cirosunu 80 milyon dolardan, 200-250 milyon dolar seviyelerine getirmeli. Namusumuzla çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN