Mario Gomez kararını verdi: 'Elveda'

Mario Gomez kararını verdi: 'Elveda'
Salı 03.05.2016 00:00

Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez'in sezon sonunda siyah beyazlı ekipten ayrılacağını ve bunu yönetime resmi olarak bildirdiği iddia edildi.

Milliyet'in haberine göre, Beşiktaş'ın yıldız golcüsü Mario Gomez'in takımdan ayrılması resmileşti. Alman oyuncu, siyah-beyazlı takımda kalmayacağını resmi olarak deklare etti. Beşiktaş ile yaptığı sözleşmede 21 Nisan'a kadar opsiyonu bulunan Alman futbolcu, kalmayacağını siyah-beyazlılara yazılı olarak iletti. Gomez sadece Fiorentina'ya gidebilecek. İtalyan ekibi golcüyü satarsa Kartal'a yüzde 50 pay verecek.

Sezon başında yapılan özel sözleşmeyle Fiorentina'dan Türkiye'ye gelen Mario Gomez, 21 Nisan'a kadar gideceğini açıklamazsa, siyah-beyazlı takımda kalacak, Kartal da eski kulübü Fiorentina'ya bin euro tutarında sembolik bir para ödeyecekti.

21 Nisan yaklaşırken, kulübe başvuran Gomez, bu sürenin 24 Mayıs'a kadar uzaması talebinde bulundu. Ancak kulüp, bu sürenin uzun olduğunu dile getirerek, 9 Mayıs'a kadar süre verebileceğini iletti. Bu tarih de futbolcu ve menajerleri tarafından kabul edilmeyince sona gelindi.

RESMEN BİLDİRİLDİ

Mario Gomez cephesi, bunun üzerine elindeki avantajı kaçırmamak için, Beşiktaş'a, "Kalmıyorum" dedi ve bunu resmi olarak iki kulübe de bildirdi. Bunun üzerine Alman golcünün menajerleri, Fiorentina'dan sözleşmelerinin fesh edilmesini istedi. İtalyanlar bu talebi kabul etmedi.

Bundan sonra İtalyanlar, Mario Gomez'i başka bir kulübe satması durumunda Beşiktaş, sözleşme gereği bonservis bedeli üzerinden yüzde 50 oranında para kazanacak. Alman oyuncu, Beşiktaş'ta kalıp satılması durumunda ise yüzde 40'ını Fiorentina'ya ödeyecekti.

BONSERVİS ŞOKU

Mario Gomez'in Beşiktaş'ta kalması mümkün mü? Evet mümkün... Eğer siyah-beyazlılar, Alman golcüyü ikna ederse yeni bir sözleşme yapabilir. Fakat bu durumda Fiorentina'ya bonservis ödemek zorunda kalacak. Yaşanan bu olayların Beşiktaş açısından büyük bir kayıp olacağı dile getirildi.

24 GOL

Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışındaki en büyük kozu olan Mario Gomez, Süper Lig'de forma giydiği 31 maçta rakip fileleri 24 kez havalandırdı. Gol krallığı yarışında zirvede bulunan Alman yıldız, UEFA Avrupa Ligi'nde 2 gole imza atmıştı.

Fiorentina forması giydiği iki sezonda beklentilerin çok altında kalan Gomez'in kariyerine İtalya'da devam etmesi çok zayıf bir ihtimal olarak görülüyor. Avrupa'dan çok sayıda talibi olan Alman yıldızın geleceğiyle ilgili kararını sezon sonunda vermesi bekleniyor.

5 KULÜBÜN KISKACINDA

Beşiktaş yönetimi Mario Gomez ile ilgili yeni bir gelişme olmadığını ve oyuncunun henüz bir karar bildirmediğini belirtirken,hem menajer hem de İtalya kaynaklı bilgiler ise Gomez'in Türkiye de kalmayacağını bildirdiği yönünde.

Golcü oyuncuyu takımda kalması yönünde ikna etmeye çalışan yönetim, O'nu İngiltere'ye götürmek isteyen menajerler, ve İtalya'ya dönmese bile kendisini satarak yüksek bir bonservis bedeli kazanmak isteyen Fiorentina arasında gidip gelen Gomez'in durumu karmaşa halini almış durumda.

İngiltere'den M.Unitedt ve M.City'nin Gomez için yarıştığı ve 20 milyon Euro'ya varan tekliflerle Fiorentina ile görüşmeler halinde oldukları yabancı basından gelen bilgiler arasında.Bunun yanısıra Alman ekibi Wolfsburg'ta Gomez'i transafer etmek isteyen bir başka takım olarak son günlerde ortaya çıktı.

SON DURUMU GOMEZ AÇIKLAYACAK

Tüm bu gelişmelere karşın hiç bir şey yokmuş gibi oynayan ve gollerini atmaya devam eden Alman Panzerinin resmi bir açıklama yapmadığı sürece transfer haberlerinin manşetinde yer almaya devam edeceği de bir gerçek.

Hakkında çıkan haberler sonrasında yaratılmaya çalışılan kaos ortamından oldukça rahatsız olan Mario Gomez'in gün içinde resmi olarak açıklama yapıp "Geleceğim ile ilgili kararı henüz vermedim.Sadece şampiyonluğa odaklanmış durumdayım" demesi bekleniyor.

FİKRET ORMAN "ŞU AN BEŞİKTAŞ'IN GÜNDEMİ MARİO DEĞİL"

Başkan Fikret Orman ise bu sabah Sapanca'da katıldığı panel sonrası yaptığı açıklamada "Mario'yu çok seviyoruz. Fakat profesyonel hayat. Türkiye'nin en iyi santrforu bizde Cenk Tosun. Mario Gomez için bir "elvada" bildirimi yok. Şu anda Beşiktaş'ın gündemi bu değil, gündemimiz şampiyonluk" ifadelerini kullandı.

DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN