Şampiyonluğun anahtarı rekabet ve adalet

Şampiyonluğun anahtarı rekabet ve adalet
Salı 03.05.2016

100. yıl özel bir duygu, farklı bir coşkuydu. Şu anda Beşiktaş’ta benzer bir duygu ve şampiyonluğa inanmış benzer bir hırs var Tüm futbolcular formayı almak için inanılmaz bir rekabet içinde. Şenol Güneş hoca adalet dağıtıyor, bu da beraberinde başarıyı getiriyor

Süper Lig lideri Beşiktaş'ın başarısındaki baş mimarlardan Şenol Güneş'in yardımcısı Tamer Tuna, şampiyonluğun anahtarının "Rekabet ve Adalet" olduğunu söyledi. Beşiktaş'ta 100.yıl şampiyonluğunu yaşayan futbolculardan olan Tamer Tuna, Fotomaç'ın yönelttiği, "100.yıl şampiyonluğunu yaşadınız. Bu dönemle bir kıyaslama yapar mısınız?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

Karakter ortaya koyuyoruz
100.yıl özel bir duygu, farklı bir coşkuydu. Şu anda Beşiktaş takımında benzer bir duygu ve şampiyonluğa inanmış benzer bir hırs var. Takımların bu atmosferi yaşaması önemlidir. Herkesin oynamak istemesi, bütün futbolcuların sahaya çıkıp katkı sağlama istediği bir ortam var. Bir arkadaşlıktan, takımdaşlıktan öteye geçmek gerekir. Beşiktaş bu dönemde, iyi arkadaşlık örneklerinin yanı sıra, sahaya bir karakter ortaya koyuyor.

Her maçımız final havasında
Nazar değmesin çok güzel bir atmosfer var. Hırs, arzu her şey çok iyi. Sadece maçlarda değil, idmanlarda bile üst seviyede çalışma yapıyoruz. Herkes formayı almak için inanılmaz bir rekabet içinde. Ve en önemlisi de Şenol hoca da adalet dağıtıyor. Her maça final gözüyle bakıyoruz. Bu noktada gerek yönetim, gerek Şenol hocam, teknik kadro ve futbolculardan personele kadar herkes üzerine düşeni yapıyor

Stadımızın gücü anlatılmaz
Vodafone Arena'ya geçtikten sonraki iki maçtaki güçten bahsetmeye gerek yok. Taraftarımız "O sene, bu sene" diyor, biz de o senenin bu sene olduğuna inanıyoruz. Hepimiz şampiyon olduğumuzda yaşayacağımız mutlulukları resmetmeye çalışıyoruz. Onlar da bunu görüp sahaya yansıtıyorlar. Önümüzde birbirinden güçlü, kıymetli üç rakip var. Hedefimiz bu üç finali de geçmek ve mutlu sona ulaşmak. Mutlu son için elimizden geleni yapacağız!

Fatih DOĞAN
Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN