Fener istedi, Çebi önledi

Fener istedi, Çebi önledi
Çarşamba 04.05.2016

River Plate’in, devre arasında talip olduğu Arjantinli yıldızı aldıktan sonra F.Bahçe’ye satma operasyonunu, ikinci başkan Çebi engelledi

Beşiktaş'ın son dönemde oynadığı 18 maçın 17'sine gol ve asistlerle doğrudan katkı yapan Jose Sosa'nın devre arasında Fenerbahçe'ye gitmesine İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi'nin engel olduğu ortaya çıktı... Sezon başında eşinin hamile olmasını bahane eden yıldız isim Jose Sosa, hayranı olduğu Juan Sebastian Veron'un başkanı olduğu Estudiantes takımı ile anlaşmış ama Fikret Orman'dan izni koparamamıştı. Jose Sosa devre arasında ise River Plate ile anlaşmış ama Beşiktaş'ın istediği 9 milyon dolar'lık bonservis bedeli transfere engel olmuştu.

5 MİLYON EURO'YA SERBEST
Sosa'nın devre arasında River Plate'den kapısından dönmesiyle ilgili bomba gibi bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Sosa ayrılmak istediğini söyleyince Beşiktaş yönetimi tarafından Sosa'ya da, "Türkiye'den 3 yıl içinde bir takıma gitmemek şartıyla 5 milyon euro getirirse serbest kalabilirsin" bilgisi iletildi. Sosa da River Plate ile bu bilgiyi paylaştı. O dakikadaya kadar gece gündüz Beşiktaş'ın kapısını çalan River Plate, bir anda fikir değiştirdi. Beşiktaş yönetimine 5 milyon euro'yu ödeyebileceklerini ama bu maddeyi sözleşmeden çıkarmaları talebinde bulundu.

'AL-SAT' 2 MİLYON EURO KAZAN
Bunun üzerine İkinci Başkan Ahmet Çebi küçük bir araştırma yapınca, F.Bahçe'nin River Plate ile anlaştığı ve Jose Sosa'yı River Plate'den 7 milyon euro karşılığında alma konusunda bir prensip anlaşması bile yaptığı sonucuna vardı. Ahmet Çebi, bu durumdan haberi olup olmadığı konusunda Sosa ile bir görüşme yaptı. Arjantinli oyuncu da böyle bir bilgisi olmadığını söyleyince Beşiktaş, River Plate'ye teklifin 9 milyon dolar olduğunu ve herhangi bir görüşme olmayacağını iletti.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN