'Gomez gidebilir Dzeko'yu alırız'

'Gomez gidebilir Dzeko'yu alırız'
Çarşamba 04.05.2016

Başkan Orman, “Mario’nun kalmasını istiyoruz ama bu profesyonel bir hayat. Ayrıca Türkiye’nin en iyi santrforu Cenk Tosun bizde” dedi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, dün gündeme bomba gibi düşen, "Mario Gomez, Beşiktaş yönetime ayrılmak istediğini resmen bildirdi" haberlerine yanıt verdi. Alman yıldızın takımdan ayrılmak istediğine dair yönetimine bildirimde bulunmadığını belirten Başkan Orman, "Mario, demeçlerinde de 'Türkiye'de kalmak istiyorum' dedi. Bize de onu çok seviyoruz ve kalmasını arzu ediyoruz. Fakat profesyonel bir hayat. Türkiye'nin en iyi santrforu Cenk Tosun bizde. Beşiktaş, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli kurumlarından bir tanesi. Beşiktaş'ta oyuncuların oynama isteklerini görmemiz lazım. Şu anda gündem bu değil. Hatta 15 gün sonra başkanlık seçimimiz var, gündem bu bile değil! Kulüp olarak sadece şampiyonluğa kilitlendik" ifadesini kullandı.

İNGİLİZ DEVLERİ KAPIŞIYOR
Bu arada Premier Lig ekipleri Manchester United ve Manchester City'in, Beşiktaş'ın yıldız ismi Mario Gomez'i transfer etmek istedikleri, 20 milyon euro'yu bulan tekliflerle Fiorentina ile görüşme halinde oldukları belirtildi. Bu iki kulübün yanı sıra Bundesliga'nın köklü kulüplerinden Wolfsburg da Alman yıldızı kadrosuna katmak için çaba harcıyor.

HEDEF DZEKO
Sezon başında Mario Gomez'i Fiorentina'dan adeta "haraç-mezat" koparan Beşiktaş bu kez de Manchester City'yi, Edin Dzeko konusunda ikna etmeye çalışıyor. Sezonu Roma'da geçiren fakat İtalyan ekibinin 11 milyon euro'luk satın alma bedelini kullanmayı düşünmediği Boşnak golcü için Beşiktaş yönetimi bir süredir Manhcester City'nin kapısını çalıyor. M. City, ilk etapta Dzeko için kapıyı Roma'nın elinde bulunan 11 milyon euro'luk satın alma bedelinden açtı. Fakat yapılan ilk tur görüşmelerinde rakam 7.5 milyon euro'ya kadar çekildi.

İMKANSIZ DEDİLER, ALIRIZ BAŞKAN!
Fakat Beşiktaş'ın böyle bir rakamı vermeye hiç de niyeti yok. Hatta bunu İngiliz yöneticilerle de müzakere ettiler. Dzeko için düşündükleri rakamın 2 milyon euro olduğunu ilettiler. İngilizler bu teklife, görüşmeleri yürüten Erdal Torunoğulları aracılığıyla, "imkansız" cevabı verdi. Geçen sezon Gomez'in transferinde de "imkansız" lafını defalarca duyan ve bu kelimeye oldukça aşina olan yönetici Erdal Torunoğulları'nın; Başkan Fikret Orman'a, "Bize imkansız dediler. Dzeko'yu alacağız galiba!" mesajını vermesi dikkat çekti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN