O sene, bu sene

O sene, bu sene
Cuma 06.05.2016

Beşiktaşlı futbolcular, Süper Lig’in bitmesine üç hafta kala ezeli rakibi Galatasaray’ı deplasmanda mağlup ederek şampiyonluk kupasını bir ucundan tutmayı hedefliyor

Süper Lig'in lideri Beşiktaş'ta tüm gözler, hafta sonunda oynanacak G.Saray derbisine çevrilmiş durumda.. Bitime sadece 3 hafta kala 3 puan farkla liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlılarda tek hedef galibiyet.. Önceki akşam genç forvet Cenk Tosun'un düğününde bir araya gelen ve 'şampiyonluk halayı' çeken futbolcular; pazar akşamı Telekom Arena'dan 3 puanla ayrılarak zirve virajını kayıpsız dönmek için adeta ant içti.

Ustalardan destek
Şenol Güneş yönetiminde çalışmalarını aralıksız sürdüren Beşiktaş'ta özellikle yabancı futbolcular sık sık bir araya gelerek 'şampiyonluk' yarışının kritiğini yapıyor. Başta Mario Gomez, Ricardo Quaresma ve Jose Sosa gibi takımın usta ayaklarının, kalan maçlarda sıkıntı yaşamamak için gençleri yanlarına alarak tecrübelerini paylaştıklarını öğrenildi.

Krallık önemli değil
Gol krallığı yarışında zirvede yer alan Alman panzeri Gomez, "Sezonu gol kralı değil, şampiyon olarak tamamlamak istiyorum" yorumuyla gençlere 'Kişiler değil takımlar önemlidir' dersi veriyor. Portekizli yıldız Ricardo Quaresma'nın da, "Her takımın yıldızları vardır ama büyük zaferleri yıldızlar değil, ekipler kazandırır. Bunu en iyi bilenlerden biriyim" sözlerinin gençleri motive ettiği ifade edildi.

Kolay zafer yoktur
Arjantinli yıldız Sosa'nın da yapılan bu özel toplantılarda sarf ettiği, "Burada olmak büyük ve önemli bir ayrıcalık. Hepimiz Beşiktaş formasını terletiyoruz. Kimimiz atıyor, kimimiz attırıyor, kimimiz gol yememizi engelliyor. Alın terimizin karşılığını sadece öne çıkanlar değil, hep birlikte alacağız. Kolay olmayacak, zaten şampiyonluklar da zorlu dönemeçleri geçmeden kazanılmaz" sözlerini dikkat çekti.
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN