Güneş'ten 7 emir

Güneş'ten 7 emir
Cumartesi 07.05.2016

YARDIMLAŞMASIZ takım savunmasının aksayacağını anlatan Beşiktaş patronu, G.Saray’ın etkili silahlarına karşı 1’e 1 kalınmamasını, her pozisyonda en az 1’e 2 karşılamanın önemine değindi. “18 önünde şut ve frikik imkanı vermeyin” dedi.

1-AYNI KADRO
Takımdaeksik olmaması ile kadro sıkıntısı yaşamayan Şenol Güneş, Kayserispor'u dörtleyen 11'i bozmayacak. Ayrıca en büyük sıkıntının yaşandığı savunma göbeğinde Marcelo-Tosiç ikilisinin Kayseri karşısındaki uyumu, Güneş'i başka tercihlere yönlendirmeyecek.

2-CİDDİYET VE RAKİBE SAYGI
Sportif ve yönetimsel krizlerle dolu bir sezon geçiren Galatasararay'ın karşısında rehavet istemeyen başarılı çalıştırıcı idmanlarda, "Galatasaray güçlü ve saygı duyulacak bir takım. Avrupa için oynayacaklar. Karşınızda çok ciddi ve agresif rakip bulacaksınız" vurgusu yaptı.

3- SIFIR HATA
Akhisar maçındaki bireysel hataları göz önünde bulunduran Şenol Güneş, derbide oyun disiplinine dikkat çekti: "Akhisar maçında bu hatalar bizi sıkıntıya soktu. Dikkatli, konsantre ve birbirinizin eksiklerini kapatarak oynayın. Oyun disiplinine sadık kalın."

4- YARDIMLAŞMA
Yardımlaşmasız takım savunmasının aksayacağını anlatan Beşiktaş patronu, G.Saray'ın etkili silahlarına karşı 1'e 1 kalınmamasını, her pozisyonda en az 1'e 2 karşılamanın önemine değindi. "18 önünde şut ve frikik imkanı vermeyin" dedi.

5- BEN DEĞİL BİZ
Güneş hücumda bireyselliği değil garantiyi seçmeleri gerektiğini anlattı: "Her maçta çok pozisyon bulamayabilirsiniz. Gol için en iyi alternatifi deneyin. 'Ben değil biz' dememiz lazım. 0-0 da olsa 4-0 da olsa gol pozisyonlarında en iyi tercihi denemeliyiz.

6- KONTROLLÜ TEMPO
İşte Şenol Güneş'in hem sözlerine hem antrenmanlarına yansıyan derbi oyun planı: "Topun kontrolü bizde olsun. Ancak rakibi hataya zorlamamız gerek bunun için tempo ve baskı istiyorum. Bunu çok yaptık. Bu derbide de yapmamız lazım. Hataya zorlamalıyız."

7- SiNiRLENMEK YOK
Psikolojik olarak sakin kalmalarının hayati önem taşıdığının altını çizen teknik direktör Şenol Güneş, 'derbide puan kaybının telafisi yok' uyarısında bulundu. Futbolcularına maç boyunca sakin kalmaları ve tahriklere kapılmamaları gerektiğinin altını çizen Güneş, "Sinirlenmek yok. Kontrolü kaybedip kart görmek yok. Bu bizim final maçımız. Bu karşılaşmanın öncesi ve sonrası yok" diye oyuncularına ültimatom verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN