Küllerinden doğdu

Küllerinden doğdu
Salı 10.05.2016

Dibe vurduğu İtalya serüveni sonrası Beşiktaş’ta 27 golle zirve yapan Gomez, hem şampiyon hem kral olursa kariyerinde ilki yaşayacak

G.Saray derbisinde ligdeki 25. toplamda 27. golünü atıp, krallık yarışında rakipleriyle farkı açan Gomez için şampiyonluğun ayrı bir önemi olacak. Şampiyonluğa ulaşılması durumunda kariyerindeki 9. kupasını kazanacak olan Gomez, büyük bir sürpriz olmazsa toplamda da 6. kez gol krallığı unvanına erişecek. Üstelik Alman futbolcu bu iki unvanı kariyerinde birlikte ilk kez elde etmiş olacak.

4 DERBİDE 4 GOL KAYDETTİ
Bundesliga 'da 2006-07'de Stuttgart'la, 2009-10 ve 2012-13 sezonlarında da Bayern ile lig şampiyonlukları yaşamasına rağmen kral unvanına erişemeyen forvet, ayrıca ilk kez Almanya dışında bir ülkede şampiyonluk kutlayacak. 15 milyon euro'ya gittiği Fiorentina'da 2 sezonda 14 gol atabilen Gomez, Beşiktaş'ta tekrar Alman Milli Takımı'na seçildi. Vodafone Arena'daki açılış golüyle Beşiktaş tarihine çoktan adını yazdıran, 4 derbide 4 gol atan, bitime 2 hafta kala şimdiden siyahbeyazlı takımın bir sezonda en çok gol yabancı futbolcusu olan 31 yaşındaki santrfor, Kartal'ın da 13 sezon sonra çıkardığı ilk gol kralı olacak.

BİLD: KAZANAN GOMEZ
Mario Gomez, derbideki golüyle Alman basınında da manşetlere çıktı. Bild, 'Gomez-Poldi karşılaşmasında kazanan Gomez' başlığını kullanırken, Beşiktaş'ın şampiyonluğa koştuğunu, Gomez'in 25 golle krallığın en büyük adayı olduğunu yazdı. Spiegel de, 'Gomez attı, Beşiktaş kazandı' dedi.

Hatem MIRÇIK
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN