Kupa kalkacak kasa dolacak

Kupa kalkacak kasa dolacak
Çarşamba 11.05.2016

Siyah-beyazlılar, şampiyonlukla birlikte rahat bir nefes alacak. Kasaya; şampiyonluk ve başarı primleri, Devler Ligi katılımı ve ürün satışlarıyla birlikte 168 milyon TL girecek

Beşiktaş, sezon sonunda şampiyonluğa ulaşması durumunda önemli miktarda para ödülünü kasasına koyacak. Süper Lig'de mücadele ettiği için lige giriş parası alan, elde ettiği galibiyet ve beraberliklerden performans primleri kazanan siyah-beyazlı takım, ayrıca kazanacağı şampiyonluk ve toplamda ulaştığı şampiyonluk sayısına göre de prim elde edecek. UEFA Şampiyonlar Ligi'ne gelecek sezon doğrudan katılacağı için UEFA'dan gelir kazanacak olan Beşiktaş, lisanslı ürün satışlarıyla birlikte kasasına koyacağı para 168 milyon lirayı bulacak. Siyah-beyazlı ekip; şampiyonluk primi, şampiyonluk payı, başarı primi ve Spor Toto Süper Lig'e katılım payı gibi kalemlerden 91.6 milyon TL kazanacak.

Ürün geliri katlanacak
Siyah-beyazlılar Şampiyonlar Ligi'ne ayak bastı parası ve havuz payı olarak da 66.1 milyon TL ayrıca alacak. Ürün satışlarından beklenen 10 milyon TL'lik gelirle birlikte kulübün kasasına girecek paranın toplamda 167. 7 milyon TL'yi bulacağı öğrenildi.
Etiketler Beşiktaş, UEFA, Spor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN