Hakkımız olanı alalım

Hakkımız olanı alalım
Perşembe 12.05.2016

Tecrübeli file bekçisi, “Paniğe gerek yok, Beşiktaş’ın ne olduğunu gösterelim Omuz omuza verdiğimizde, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok” dedi

SÜPER Lig'in zirvesinde oturan ve son iki haftaya en yakın takipçisinin 6 puan önünde girerek şampiyonluk için geri sayıma başlayan Beşiktaş'ta tüm gözler pazar akşamı oynanacak Osmanlıspor maçına çevrildi. Geçen hafta oynanan G.Saray derbisinde Gomez'in golüyle alınan zaferin mimarlarından birinin, takım kaptanı Tolga Zengin olduğu ortaya çıktı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray maçı devre arasında soyunma odası koridoruna kadar indiği ama "özelleri" diyerek içeriye girmediği açıklamasını yaparken; 'İçeride kaptan Tolga zaten etkileyici bir konuşma yapıyor' ifadesini kullanmıştı. Başkan Orman koridora gelmeden önce odada konuşma yapan Tolga'nın, takımını ateşleyen ilk isim olduğu öğrenildi.

FOTOMAÇ, Beşiktaş kaptanı Tolga Zengin'in, derbinin devre arasında takıma yaptığı konuşmanın tüm detaylarına ulaştı. İşte zaferi getiren motivasyon konuşması:

Birlikteliğimizin gücü
"Arkadaşlar, sezon başından bu yana buraya hak ederek geldik. Ortada bir sezonun alın teri var. Kazanırız, kaybederiz ya da berabere kalırız; bunun çok önemi yok. Önemli olan bugünlere nasıl kenetlenerek, birlik beraberlik içinde geldiysek, omuz omuza verdiysek, şu kalan maçları da aynı şekilde omuz omuza tamamlamalıyız. Ligin iyi oynayan takımıyız. Paniğe gerek yok. Çıkalım oyunumuzu oynayalım, Beşiktaş'ın ne olduğunu gösterelim. Sonuca değil, iyi oyuna odaklanalım. Biz oyunumuzu oynarsak, zaten goller de galibiyetler de gelir. Şimdi sahaya çıkalım, arkadaşlığın, dostluğun, birlikteliğin gücünü hep beraber sahaya yansıtalım. Ve hak ettiğimiz olanı alalım!"

Tolga başladı, Başkan bitirdi
Bu konuşmanın bir bölümüne dışarından kulak misafiri olan ve oyuncuların özeline girmemek için soyunma odasına girmeyen Başkan Orman, takımın ağabeyi olarak görülen 3-4 oyuncuyu hocadan izin alarak kapıda konuştuğu ve "Siz Beşiktaşsınız, bunu bilerek oynayın yeter" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN