Kral’a üçlü kıskaç

Kral’a üçlü kıskaç
Perşembe 12.05.2016

Attığı gollerle Kartal’ı havalandıran Alman forvet Mario Gomez’e Wolfsburg ve Manchester City’nin ardından Schalke de talip oldu

Beşiktaş'ın Alman forveti Mario Gomez, siyah-beyazlı forma altında ortaya koyduğu yüksek performansıyla, yeniden Avrupa futbol piyasasının aranılan ismi olmayı başardı. İlk olarak Manchester City'nin yeni hocası Guardiola'nın isteği üzerine İngiliz ekibi; Alman yıldızın bonservisini elinde bulunduran Fiorentina ile temasa geçti. Bu girişimin hemen ardından Bundesliga ekiplerinden Wolfsburg da, Gomez'i renklerine bağlamak istediklerini resmen açıkladı.

Huntelaar'ın yerine
Dün Gomez'le ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Alman basınında yer alan haberde Ajax'ın gündemindeki Huntelaar'ın ayrılması halinde Schalke'nin de Gomez için resmi olarak harekete geçeceği belirtildi. Geçtiğimiz gün Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin Gomez hakkındaki "Gomez'in 30 Mayıs'a kadar süresi var. Peşinde koşmayız, neden koşalım? Hem para ver, hem peşinden koş" sözleri, siyah-beyazlı takımın Alman oyuncuda ısrarlı olmayacağı şeklinde yorumlanmıştı.

7 milyon euro gelebilir
Mario Gomez, şu anda resmen Fiorentina'nın oyuncusu durumunda. Gomez Beşiktaş'tan ayrılır ve Fiorentina da onu belirlediği "20 milyon euro"luk bonservis bedeliyle başka bir kulübe satarsa; anlaşma gereği Beşiktaş'ın kasasına % 35'lik payla 7 milyon euro'nun girecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN