Ben Beşiktaşlı Mario'yum

Ben Beşiktaşlı Mario'yum
Cuma 13.05.2016

Sözleşmesi biten Gomez; “Messi, Ronaldo, Neymar ya da Zlatan olmaktansa Beşiktaşlı Mario olmayı tercih ederim” diye konuştu

Bu sezon Süper Lig'de attığı 25 golle Beşiktaş'ın şampiyonluk yolundakien kilit isimlerinden biri olan Mario Gomez, futbol yaşantısının getirdiği statüden memnun olduğunu söyledi. Alman basınına konuşan Gomez, dünya yıldızlarının statüsünde olmadığı için mutlu olduğunu ifade etti.

Alman golcü, "Kariyerimi Messi, İbrahimovic, Ronaldo ve Neymar gibi isimlerle değişmek istemem açıkçası. Hepsi harika, inanılmaz paralar kazanıyorlar ve milyonlarca insan, onların rolünü almak istiyor. Ama mesela Zlatan'ın Paris'te sokağa çıkamadığını biliyorum" ifadelerini kullandı. Dünya yıldızlarını kendisiyle kıyaslayan Gomez, "Ben Beşiktaş'ta oynayan Mario olmayı tercih ederim. İstanbul'da istediğim gibi yemeğe gidebiliyorum, tatile gidebiliyorum, kendi hayatımı yaşayabiliyorum" diyerek memnuniyetini dile getirdi.

BENi SEVMEMEK HAKLARI
Siyah-beyazlıların tecrübeli forveti Mario Gomez'in, Alman basınına yaptığı bir açıklama dikkat çekti. Kişilik olarak her geçen gün gelişim gösterdiğini ifade eden Gomez, "Yıllarca herkese kendimi beğendirmeye gayret gösterdim. Bu geçti artık. Futbol bir toplum sporu ve beni sevmemek herkesin hakkı" yorumunu yaptı.

DÜNYANIN EN İYİLERİNDEN
MARİO Gomez'i, kariyerinin zirvesine çıktığı Bayern'i yakından takip eden Münih Abend Zeitung'tan Maximilian Koch, Alman forvet için, "Fiorentina'da sakatlıkları devam edince umudu kesmiştik ama gördük ki, sakat olmadığı zaman doğru teknik adamlar dünyanın en iyi golcülerinden" ifadesini kullandı. Koch, "Bundesliga tarihinin en büyük rakamına Bayern'e geldi. İlk döneminde çok başarılı olamadı. İkinci sezon 28, bir sonraki sezonda 26 gol atınca kendini kanıtladı. Son yıl 21 maç ta 11 golde kalınca, gönderildi" dedi.

YILDIRAY BAŞTÜRK ONU CANLANDIRDI
Gomez'i kariyerine başladığı Stuttgart'tan bu yana takip ettiğini söyleyen Stutgart Nachrichetn gazetesinden Dirk Priess, ilginç bir iddiada bulundu. Priess, "Burada yetişti, bu şehrin oyuncusu. Daha 23 yaşında kendisine 'Bay Güvenilir' ismi takıldı. Çünkü ceza sahası içinde her topu gol yapıyordu. O dönemde en önemli partneri ise Yıldıray Baştürk'tü. Attığı paslarla Gomez'i yıldız yaptı" ifadesini kullandı.

KAPTANLIĞI BİLE VERDİLER
Fiorentina'yı yakından takip eden La Nazione gazetesinden Riccardo Galli, İtalyan ekibinin Gomez'i Beşiktaş'a vermesinin iyi bir iş olduğunu iddia etti. Galli, "Aslında hiç de fena başlamamıştı Fiorentina kariyerine, hatta ona kaptanlık bandını bile verdiler. Ama 'Her oyuncu her takımda olmaz' sözünü Gomez'le yaşadık. Beşiktaş'a gitti ve herkes peşinde koşuyor. Çünkü bize göre Fiorentina sezon başında Gomez'i Beşiktaş'a göndererek büyük bir mali yükten kurtulmuştu. Çok iyi yapmıştı" yorumunu yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN