Güneş 'yakıp' geliyor

Güneş 'yakıp' geliyor
Cuma 13.05.2016

Trabzon formasıyla 6 kez şampiyonluk yaşayan Şenol Güneş, teknik direktörlük kariyerindeki ilk şampiyonluğu yaşayacak. Şenol Güneş, 32 haftada G.Saray’ı yenerek ulaştığı 2,38 puan ortalaması ile kariyerinin en yüksek puan ortalamasına ulaştı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig'de 32. haftayı en yakın takipçisi F.Bahçe'nin 6 puan önünde lider kapatan siyah-beyazlı takımın, kalan iki haftada en az bir puan alması ya da rakibinin puan kaybetmesi halinde antrenörlük kariyerinde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşayacak. Bordo-mavili takımda kaleci olarak 6 kez şampiyonluk kupasını kaldıran 63 yaşındaki başarılı çalıştırıcı, 1988'de başladığı teknik direktörlük kariyerindeki ilk şampiyonluk için gün sayıyor.

Ortalamaları alt üst etti
Şenol Güneş, Süper Lig kariyerinin en parlak dönemlerinden birisini yaşıyor. Beşiktaş'ın başında çıktığı 32 maçtan 24 galibiyet, 4 beraberlik çıkaran ve 2,38 puan ortalamasına ulaşan Güneş, 32.haftalar itibarıyla kariyerinin en yüksek puan ortalaması rekorunu egale etti.
Öte yandan Şenol Güneş, Konya ve Osmanlı maçlarını da kazanması durumunda ortalamasını 2,41'e çıkaracak ve kariyer sezon ortalaması rekorunu da egale etmiş olacak. Ayrıca 71 gollü Beşiktaş'ın ligin en skorer takımı unvanını koruması halinde, 4. kez çalıştırdığı takım, ligin en fazla gol atan ekibi olacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN