'Hayallerim gerçek oldu'

'Hayallerim gerçek oldu'
Cumartesi 14.05.2016 19:10

Nike'ın futbolu gençlere sevdirmek ve futbolun doğduğu yer olan sokaklara özlemi gidermek amacıyla organize ettiği Nike FootballX'te yarı final maçları İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası'nda gerçekleşti.

Beşiktaş'ın golcüsü Cenk Tosun ve file bekçisi Tolga Zengin'in genç futbolculara destek verdikleri turnuvada, futbolun vazgeçilmezi olan sokak ruhuna dikkat çekildi.

17-25 yaş kategorisinde düzenlenen turnuvada kazanan yarın saat 18:00'daki final maçında belli olacak. Şampiyon olan takım, Türkiye'yi 15-18 Haziran 2016 tarihleri arasında Fransa'da düzenlenecek Nike FootballX Şampiyonası'nda temsil etme hakkı kazanacak.

TOLGA ZENGİN: ŞAMPİYONLUK İÇİN HER ŞEY BİZİM ELİMİZDE

Bütün maçları kazanmak için çıktıklarını söyleyen Tolga Zengin, "Osmanlı maçını da aldıktan sonra şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz. Çok yakınız ve her şey bizim elimizde" dedi.

KALECİLİK ZOR OLMASININ YANINDA KEYİFLİ BİR MESLEK

Kaleciliğin zor olmasının yanında keyifli bir meslek olduğunu söyleyen Tolga Zengin, kalecilerin malzemesinden pozisyonunun zorluğuna kadar her şeyinin farklı olduğuna dikkat çekti. Kaleci olmak isteyen gençlere çok çalışmaları gerektiğini de söyleyen Zengin şöyle devam etti: "Ben futbolda mahallede de kaleci olarak başladım. Beton ve toprak sahalarda oynuyorduk. O zamanlar en büyük hayalimiz sadece top oynayabilmekti. Sokaklardan asla kopmayın. Onun havası gerçekten bir başka. Bireysel çalışmalarınızı da ihmal etmeyin. Okul ve eğitiminize önem verin ve çok çalışın. Eğitimli futbolcular olun."

CENK TOSUN: KONSANTRASYONUMUZ ÜST SEVİYEDE, ŞAMPİYON OLACAĞIZ

Şampiyonluk için bir puana ihtiyaçları olduğuna dikkat çeken Cenk Tosun, "Ligi şampiyon bitirmek istiyoruz. Heyecanlıyız; ama konsantrasyonumuz da üst seviyede. Çok güzel bir sezon geçirdik. Ve bunu Osmanlı maçı ile taçlandırmak istiyoruz" dedi.

ÇOCUK YAŞTAN BERİ MİLLİ FORMAYI GİYMEYİ HAYAL EDİYORDUM

Fransa'daki EURO 2017 için çok çalıştıklarını söyleyen Cenk Tosun, "Gruplarda çok iyi bir geri dönüşle turnuvaya katılma şansını elde ettik. Ben küçüklüğümden beri ay yıldızlı formayı giymeyi hayal ediyordum. İnanılmaz bir turnuva bizi bekliyor. Türk Milli Takımı gittiği turnuvalarda genelde başarılı oluyor. Çünkü iyi bir turnuva takımıyız. Yine çok güzel sonuçlar alacağız ve umarım final göreceğiz."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN